Başkan Bozdoğan, toplu konut hak sahipleriyle bir araya geldi

Başkan Bozdoğan, toplu konut hak sahipleriyle bir araya geldi

Başkan Bozdoğan, toplu konut hak sahipleriyle bir araya geldi

06 Ocak 2021, Çarşamba 00:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TARSUS(Mersin), (DHA)-TARSUS Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus İmar Limited Şirketi tarafından inşaatına devam edilen, toplu konut hak sahipleriyle bir araya geldi. Bozdoğan, "Hak sahiplerini de belediyemizi de zarara uğratmak istemem. Aranızda oluşturulacak komisyonla sizlerin destekçisi olacağım. Toplu konut yapımında tek kuruş kârımız bile yok" dedi.
Son zamanlarda toplu konut projesi üzerinden sosyal medya üzerinden eleştirilere maruz kalan Başkan Bozdoğan, toplu konut hak sahipleriyle belediye tesislerinde bir araya geldi. Burada konuşan Başkan Bozdoğan toplu konut projesiyle ilgili olarak verdiği bilgide, "8 Nisan 2019’da mazbatayı aldım göreve başladım. Cumhuriyet Konutları'yla ilgili bilgi almak üzere inşaat alanına gittiğimde 9 bloktan sadece A blokta çalışma başlamış ve sadece 3 kat beton dökülmüş. 4 ayda yapılan 3 kat ve diğer iki tanesinde sadece su basmanları yapılmış. Ekibin başındaki sorumlu arkadaşa soruduğumda inşaatın 2023’te bitireceğini bildirdiler. Konutları hızlı bitirip, teslim etmek için ekip sayısını 4’e çıkartarak çalışmaları hızlandırdık" diye konuştu.
Konutların bir an önce bitirilip, teslim edilmesi konusunda çaba gösterdiklerini belirten Başkan Bozdoğan, "Bu çalışma başladığında elime bir sözleşme tutturdular, bir teknik şartname, birde imar müdürlüğüne verilen proje. İmar projesinde değişikliğe gitmişler teknik şartnamede size gaz betondan C 30’dan bahsedilmiş birinci madde ne yapmışlar bims briket yapmışlar. Birileri geçmişte bunu yapmasına rağmen hiç alakam olmamasına rağmen sosyal medyada hakkımda 'hırsız Haluk Bozdoğan' diye damga vurdular. Biz de belgeleri gösterdik ve bu konuyu vicdanlara bıraktık. Elinizi vicdanınıza götürün hiçbir suçu olmayan insana hırsız damgasını yedirttirmek ayrı, asıl bu işi yapanlara 'sayın' demek ayrı. Bu ayrımı yapmak çok önemli. Konut sahiplerinin hakkın olan her şeyin yapılması için gece gündüz defalarca inşaat alanına gidiyorum bir an önce bitirilip teslim edilmesi için tüm çabayı gösteriyorum. İnsanlara yanlış bir bilgi vermeyin" ifadelerini kullandı.
Başkan Bozdoğan, konut sahiplerine aralarında komisyon oluşturmalarını önererek, sözlerine şu şekilde devam etti;
"Gelin konuşalım sizlerin ve belediyenin zarar etmeyeceği şekilde konuyu masaya yatıralım. Önce bir komisyon oluşturun en az 6 kişiden oluşsun. Hatta partili birer meclis üyesi de komisyonda bulunsun. Doğru olan, mantıklı olan, kimseye zarar vermeyen şart ne ise onu ortaya koyalım. Sakın şunu düşünmeyin İmar Beton bu işten para kazanacak diye sakın. Bizim buradan karımız yok ama hala eğer imkanlar varsa, sizler de gelin birlikte hesaplayalım. Enflasyonu en aşağıya çekelim. Yapmamız gereken ne varsa yapalım. Bundan daha sağlıklı olmaz bu iş ama sizden rica ediyorum. Bazılarını dinleyip algı yansımasına gitmeyin. Burada birinci sınıf malzemelerle konutları yapıyoruz. Yarın hepinizin yüzü gülecek. İndirilecekse indirelim, daha fazla yapılacaksa daha fazla ama ben yarın denetimde, Sayıştay’ın denetiminde, herhangi bir şeyde sıkıntıya uğramak istemem. Benim öyle dosyalarım olsun istemem. Tertemiz sayfam olsun istiyorum. Size de zarar vermemek, belediyeye de zarar vermemek benim en büyük isteğim" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarsus’a kazandırılan butik otel yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor