Başkan Büyükkılıç, Kayseri Film Festivalinde

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Film Festivalinde

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Film Festivalinde

29 Kasım 2019, Cuma 13:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu yıl 7'ncisi düzenlenen Kayseri Film Festivali'nin çalış programına katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu yıl 7’ncisi düzenlenen Film Festivali’nin açılış programına katılarak, Kayseri tanıtım filmini izledi. Kayseri’nin 16 ilçesinin de birbirinden güzel değerlere sahip olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Tüm bu güzellikleri bağrında barındıran Kayseri’yi herkes ticaretin merkezi olarak nitelendiriyor. Bu doğru; ancak bunun yanında kültürün, sanatın, turizmin, sanayinin de merkezi. Bu çeşitlendirmeyle Kayseri’yi herkesin gururla anacağı konuma getirmek dayanışma içinde hepimizin görevidir” dedi.
Kayseri’nin tüm bu zenginliklerini bir arada kamuoyuna tanıtacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, balon turizmi, Erciyes kayak merkezi ve yapımı süren yüksek irtifa merkezi, Kültepe’de yapılacak çalışmalar, 7-5 milyon yıllık fosiller, başta Türkiye’nin en büyük yer altı şehri olan Büyük Bürüngüz’deki yer altı şehri olmak üzere yerin altındaki zenginliklerimiz, kültür sanat merkezine dönüştürülen Kayseri Kalesi gibi değerlerimizden bahsederek, “Her medeniyeti buluşturan hoşgörünün merkezi Kayseri denilecek olan çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER KTB, ORAN'dan hibe almaya hak kazandı