Başkan Gültak, meclis toplantısını sağlık maskesiyle yönetti

Başkan Gültak, meclis toplantısını sağlık maskesiyle yönetti

05 Kasım 2019, Salı 15:55 Son Güncelleme:
A A
Başkan Gültak, meclis toplantısını sağlık maskesiyle yönetti

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla meclis toplantısını yüzünde sağlık maskesiyle düzenledi.
Akdeniz Belediye Meclisi Kasım ayı ilk oturumu, Mustafa Gültak başkanlığında Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Çeşitli gündem maddelerinin karara bağlandığı mecliste, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla Başkan Gültak, meclis üyeleri ve birim müdürleri sağlık maskesi taktı. Meclisin açılışında bir konuşma yapan Başkan Gültak; "Lösemili çocuklarımız, bulaşıcı bir hastalık nedeniyle değil, enfeksiyondan korunmak için maske takmaktadırlar. Maskelerinden dolayı lösemili çocuklarımızın ayrımcılığa maruz kalması kabul edilemez. Bizler de bugün bu maskeleri takarak, yılın bir günü de olsa lösemili çocuklarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Çocuklarının tedavisi amacıyla büyük mücadeleler veren, her şeylerini ortaya koyan fedakar ailelerimizin yanındayız, onlar için elimizden gelen ne varsa yerine getirmeye hazırız" dedi.
Başkan Gültak ve meclis üyeleri, meclis toplantısından ardından lösemili çocuklara karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla belediye binası girişinde toplu fotoğraf çektirdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Akdeniz Belediyesi'nden Şevket Sümer Mahallesi'ne cadde ve pazar çalışması