Başkan Topaloğlu'ndan, Göynük Mutfak Sanatları MYO'ya ziyaret

Başkan Topaloğlu'ndan, Göynük Mutfak Sanatları MYO'ya ziyaret

Başkan Topaloğlu'ndan, Göynük Mutfak Sanatları MYO'ya ziyaret

17 Haziran 2021, Perşembe 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük Belediye Başkanlığı zamanında eğitime kazandırdığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu'nu (MYO) ziyaret etti.
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'na ziyareti sırasında, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, KETOB üyesi Şener Gürler, okul müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz ve müdür yardımcısı öğretim görevlisi Dr. Filiz Arslan eşlik etti. Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler, okulda incelemelerde bulunarak okul müdürü Yılmaz ve müdür yardımcısı Arslan'dan bilgiler aldı. Ziyaret sırasında müdür yardımcısı Filiz Arslan, Başkan Topaloğlu ve beraberindekilere kahve ikram etti.
Başkan Topaloğlu, meslek yüksekokulunu Göynük Belediye başkanlığı sırasında anahtar teslim ihaleyle Göynük Belediyesi tarafından yaptırdıklarını hatırlattı. MYO'nun Kemer bölgesinde tek üniversite kolu olduğunu belirten Başkan Topaloğlu, "MYO'da aşçılık, ekmek ve pastacılık ve ikram hizmetleri bölümleri var. Bunların yanı sıra kasaplık bölümü de açılacak ama Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) bir haber bekleniyor. Okuldaki eğitim kalitesi çok yüksek. Bölgede otellerin olması dolayısıyla turizme de katkı sağlıyor. Kalifiye öğrenciler yetişiyor. Eğitim olmadan bir şey olmuyor. Ülkemizde eğitime mutlaka önem vermeliyiz. Okulda eğitim veren tüm öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Okul Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Yılmaz, ziyaretlerinden dolayı Başkan Topaloğlu ve beraberindeki turizm sektörü temsilcilerine teşekkür etti. Turizm sektörü ile iyi ilişkiler kurmak gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Kendi bölgemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Okulumuzda 214 öğrenci var. Türkiye'de ilk butik özelliği taşıyan meslek yüksekokulu burası. Burası, fazla geçmişi olmayan ama talebin sürekli arttığı bir okul. Ülkemizde önemli bir yerdeyiz. Tüm programlarımız ilk üç içerisinde yer almakta. Bu anlamda teorik ve pratik derslerimizle de ülkeye hizmet etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, meslek yüksekokulunun 5 yıldızlı bir otelle yarışabilecek düzeyde olduğuna dikkat çekti. Okulun eğitim anlamında ve mutfak konusunda teknolojiyi de yakaladıklarını gözlemlediğini anlatan Sarıkaya, yetiştirecekleri çok fazla öğrenci olacağına inandığını kaydetti.
Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Topaloğlu, okulda eğitim öğretmenlerle daha sonra Atatürk Parkı'na ve Mustafa Ertuğrul Aker Parkı'na geçerek parklar hakkında bilgiler verdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarmadan 'aranan şahıs'lara sıkı takip