Başkan Uysal: Burada evinizdesiniz

Başkan Uysal: Burada evinizdesiniz

Başkan Uysal: Burada evinizdesiniz

01 Ekim 2019, Salı 12:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, IFMA-Çocuklar Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası'nın açılışında, 75 ülkeden turnuvaya katılan sporculara "Burada evinizdesiniz" diye seslendi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından Kervansaray Lara Otel'de gerçekleştirilen Çocuklar ve Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası'nın açılış seremonisine katıldı. 6 Ekim'de sona erecek turnuvaya 75 ülkeden bin 300 sporcu katılırken, açılış seremonisi ülke bayraklarının geçiş töreniyle başladı. Bayrak törenin ardından turnuvanın açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Başkan Uysal, turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada, Antalya ve bölgesinin antik çağda adının Pamfilya olduğunu belirterek, "Bunun anlamı, çok farklı kültürlerin barış içinde yaşadığı yer demek. Bunu hala sürdürüyoruz. Çok farklı kültürler barış içinde şehrimizde yaşamaya devam ediyor. Burada evinizdesiniz. Dünyanın en barışçı işini yapmak için buradasınız. Spor ve kültür kadar barışçı aktiviteler maalesef yok" dedi.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Sayın Halil Durna ise organizasyon için Türkiye ve Antalya'yı tercih eden IFMA'ya teşekkürlerini dile getirirken IFMA Başkanı Sakchye Tapsuwan da başarılı etkinlik için organizasyon komitesini kutladı. Konuşmaların ardından Tapsuwan ve beraberindeki heyet Başkan Uysal'a katkıları dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği