Başkan Uysal, Gençlik Orkestrası'yla buluştu

Başkan Uysal, Gençlik Orkestrası'yla buluştu

Başkan Uysal, Gençlik Orkestrası'yla buluştu

14 Eylül 2021, Salı 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında sahne alan Gençlik Orkestrası'yla buluşmasında, “Türkiye'nin tanıdığı, şehre sanatı hissettiren, herkesi sanata yönlendiren dev bir topluluk olmanızı hayal ediyorum" dedi.

Şef Emrah Aydın yönetimindeki Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası, pandemi nedeniyle verilen uzun aranın ardından yaklaşık 4 ay önce yeniden bir araya geldi. Yaşları 7 ile 22 arasında değişen 40 kişilik orkestra, belediyenin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı'nda düzenlediği kutlamalarda seyirciyle buluştu.

Konserde 'Fikrimin İnce Gülü', 'Senden Başka', 'Harmandalı' gibi şarkılarla birlikte '9. Senfoni' gibi klasik müzik eserlerinin bulunduğu 11 eser seslendirilirken, orkestra üyeleri bu özel konser için 3 ay boyunca haftada üç gün 3'er saat çalıştı. Genç müzisyenlerin 30 Ağustos konseri büyük beğeni toplarken Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal, orkestra üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

Konseri “Süper" olarak tarif eden Başkan Uysal, “Sizler büyük sanatçı olmaya aday kişilersiniz. Benim sizler hakkındaki hayalim Türkiye'nin tanıdığı, şehre sanatı hissettiren, herkesi sanata yönlendiren dev bir topluluk olmanız" diye konuştu. Orkestra şefi Aydın, ise kendilerine bu fırsatı tanıdığı için Başkan Uysal'a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Demre Kömürlük Caddesi'ne yürüyüş yolu