Başkentli kadınlardan sosyal yardım kampanyası

Başkentli kadınlardan sosyal yardım kampanyası

02 Ocak 2020, Perşembe 13:24 Son Güncelleme:
A A
Başkentli kadınlardan sosyal yardım kampanyası

ANKARA, (DHA)- ANKARA Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 'Hanım Lokalleri' üyeleri, Türkiye'nin birçok iline gönderilmek üzere yardım kampanyaları başlattı.
Kadın Danışma Merkezi'nin 10 bin kadınla yaptığı anket sonuçlarına göre, sosyal sorumluk projelerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda kurumla iş birliği yaparak sosyal yardım projelerini hayata geçirdi. Kentin birçok noktasında bulunan Hanım Lokalleri üyeleri, Sığınma Evleri'nde kalan kadınlardan Türkiye'nin en ücra noktasında öğrenim gören ihtiyaç sahibi çocuklara ve sokak hayvanlarına kadın dayanışması içinde yardım elini uzatıyor.
KİTAPTAN OYUNCAĞA SOSYAL YARDIM
Huzurevlerine, Çocuk Koruma, Şefkat ve Sığınma Evlerine giderek ihtiyaçları yerinde tespit eden üyeler; özellikle kadın ve çocuklara giysiden kitaba, oyuncaktan kırtasiyeye kadar destek oluyor. Batıkent Hanımlar Lokali üyesi kadınlar, Şanlıurfa ve Van'da köy okullarına yardım projesi başlatırken, kısa sürede 100 bin kırtasiye yardımı toplandı. Ümitköy ve Harikalar Hanımlar Lokalindeki kadınlar ise, sokak hayvanları için yardım kampanyası başlattı. Yardımseverlerden hayvan maması temin eden Başkentli kadınlar, geri dönüşüm malzemeleri kullanarak kendi elleriyle can dostlara sıcak yuvalar yaptı. Dikmen ve Şafaktepe Hanımlar Lokaline üye kadınlar, Sığınma Evinde kalan kadınlara atkı, bere ve kazak örerken, Çankaya Hanımlar Lokali üyeleri de eşya yardımı kampanyası başlattı. Şafaktepe Hanımlar Lokali ve Kadın Danışma Merkezi iş birliği ile Mülteci ve Türk Kadınlar Futbol Takımını kuruldu. Kadın Voleybol Takımı'nın kurulması için çalışmalar hızlandırılırken, Elvankent Hanımlar Lokali üyeleri de, Çocuk Evlerinde kalan çocuklara kendi elleriyle oyuncak yapmak için çalışmalara başladı. Osmanlı Hanımlar Lokaline üye kadınlar, Ağrı'da köy okuluna destek kampanyasını, Ahmetler Hanımlar Lokali üyeleri ise, Şefkat Evlerine destek projesini hayata geçirdi.
DESTEK ÇAĞRISI
Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve Hanımlar Lokali üyesi kadınlar, sosyal yardımların daha çok kişiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla hayırseverlere çağrıda bulundu.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mamak'ta 3 bin 275 çift dünya evine girdi