Burdur'da CHP'li kadınlardan 'Şiddete Hayır' mesajı

Burdur'da CHP'li kadınlardan 'Şiddete Hayır' mesajı

Burdur'da CHP'li kadınlardan 'Şiddete Hayır' mesajı

25 Kasım 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - CHP Burdur Kadın Kolları İl Başkanı Zinet Gezer, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan basın açıklamasında Gezer, iktidara geldiklerinde İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koyacaklarını belirtti.
Parti olarak kadınlara destek amacıyla yapılan çalışmaları anlatan Gezer, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak,  geçen yıl sözleşmenin bir maddesini hayata geçirdik ve genel merkezimizde 'Alo Şiddet Hattı' kurduk. Yaşam en temel haktır diyerek projemize 'YaşamHak' adını verdik. 444 82 85 numaralı hattımızı arayan tüm şiddet mağduru kadın ve çocuklara, 7/24 ücretsiz destek hizmetleri verdik ve vermeye devam ediyoruz" diye konuştu.
Basın açıklamasına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Kadın Kolları üyeleri katıldı. Basın açıklamasına katılanlar 'Yasta değil isyandayım. Şiddete Hayır' yazılı pankart açtı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burdur'da öğretmenlere anlamlı kutlama