Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı, Bursa'da

Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı, Bursa'da

Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı, Bursa'da

19 Mayıs 2021, Çarşamba 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İsmail Hakkı SEYMEN/BURSA,(DHA) - ÇANAKKALE Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje ile hayata geçirilen ve 2 Temmuz’da Türkiye turuna çıkan ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı’, Ocak ayındaki ziyaretinin ardından yeniden Bursalılarla buluşuyor.

Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katılımı ile düzenlenen törenle Türkiye turuna çıkan ‘Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı’ üzerinden 106 yıl geçmesine rağmen Çanakkale Savaşı’ndaki o milli mücadele ruhunu vatandaşlara yaşatmaya devam ediyor. İlk seferberlik emrinden zaferin kazanıldığı güne kadarki kara ve deniz savaşlarının materyaller, videolar, savaş objeleri ve o döneme ait açıklayıcı bilgi ve belgelerle anlatıldığı mobil müze TIR'ı, daha önce Ocak ayında Bursa'ya gelmişti.

Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği Çanakkale Savaşları Mobil Müze TIR'ı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yeniden Bursa'ya geldi. Kent Meydanı'nda Bursalılara yeniden zafer ruhunu yaşatacak müze, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde 10.00 - 18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bursa'da Sarı Saltık Gâzi Hikâye Yarışması sonuçlandı