Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi yarın açılıyor

Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi yarın açılıyor

Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi yarın açılıyor

04 Temmuz 2021, Pazar 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi ve Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) işbirliğiyle Antalya'nın en büyük meydanı olan Kepez Kent Meydanı'na kazandırılan Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, 5 Temmuz'da kapılarını kitapseverlere açıyor.

Antalya'nın en zengin kütüphanesi Cemil Meriç Kütüphanesi'ni kente kazandıran Kepez Belediyesi, ANTGİAD işbirliğiyle ilçeye bir kütüphane daha armağan ediyor. ANTGİAD'ın katkılarıyla Kepez Kent Meydanı'na kazandırılan kütüphaneye sanatçı, besteci, tiyatrocu ve sinema oyuncusu Cem Karaca'nın adı verildi.

Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, 5 Temmuz Pazartesi, saat 19.00'da kapılarını kitapseverlere açıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ANTGİAD Başkanı Osman Sert, açılış öncesi Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi'ni ziyaret etti. Başkan Tütüncü, kütüphane raflarına koyulan birbirinden kıymetli eserleri inceleyerek, ANTGİAD Başkanı Osman Sert ve yönetimine teşekkür etti.

Gelecek nesillerin eğitimine büyük önem veren Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl Kepez Kent Meydanı'nda okuma sevgisini her yaşa tattıracak 'Millet Kıraathanesi'ni de hizmete açmıştı. Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, Kent Meydanı'na kazandırılan ikinci kütüphane olacak.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Balıkesirspor ile Altınordu yarı finale yükseldi