Çiğli'de muhtarlar zirvesi

Çiğli'de muhtarlar zirvesi

Çiğli'de muhtarlar zirvesi

29 Haziran 2019, Cumartesi 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ÇİĞLİ Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mahalle muhtarları ve azalarıyla bir araya geldi.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ilçenin 26 mahallesinin muhtar ve azalarıyla Evka 2'de bulunan Çiğli Belediyesi Pelikan Sosyal Tesislerinde buluştu. Mahalle muhtarları ve azaları tarafından memnuniyet ve ilgiyle karşılanan toplantıda, Başkan Gümrükçü'ye, Başkan Yardımcıları Ali Rıza Koçer ve Barbaros Kiriş de eşlik etti. Muhtarlarla yoğun iletişimde olacaklarını belirten Başkan Gümrükçü, sağlanan geri bildirimlerle yönetim planını hazırladıklarını söyledi. Başkan Gümrükçü, "Azalarımız kılcal damar işlevi görerek mahalleleriyle ilgili sorunları muhtarlara, muhtarlar da bize iletiyor. Bizler de sizlerden sağladığımız bilgiler ışığında planlamamızı yapıyoruz" dedi.

ANKET FORMLARI DAĞITILDI

Başkan Gümrükçü, vatandaştan gelen talep ve şikayetlerin önemli olduğunu, ancak öncelikle muhtarların beklentilerini belirlemek istediklerini belirterek, tüm muhtar ve azalara 'Muhtarlar için yerel yönetimde beklentiler' başlıklı anketi dağıttı. Daha katılımcı bir belediyecilik yapmak için anket formlarının doldurulmasının önemine dikkat çeken Başkan Gümrükçü şöyle dedi:

"Çiğli Belediyesi olarak stratejik plan yapacağız ve biz bu anketleri çok önemsiyoruz. Şu anda plan hazırlıklarımız devam ediyor. Kentimizin önceliklerini sizlerle belirleyeceğiz ve bu bizim anayasamız olacak. Muhtarlarımız da bizi denetleyecek. Şehrimizi hangi ilkelerle yöneteceğimizi belirleyeceğiz. Kısacası çalışma programımız ortaya çıkacak."

MAHALLE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Mahalle toplantılarının da aksamadan devam ettiğini belirten, halkın öneri ve taleplerini not alarak çalışma programını hazırladıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, "Şu ana kadar 6 mahallede geniş katılımlı toplantılar yaptık, kısa süre içinde de kalan 20 mahalleyi tamamlayacağız. Onun dışında her bir başkan yardımcımız bir mahalleden sorumlu ve onlar da mahallelerde detaylı toplantılar yapıyor. Vatandaşımız temiz sokak, güzel parklar, düzgün kaldırımlar, düzgün asfalt, bisiklet yolları, kolay ulaşım ve tramvay gibi isteklerde bulunuyor. Biz de bu talepler doğrultusunda yeniden yapılanma sürecindeyiz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çiğli Belediyesi’nden balıkçılara 'Tam Kapanma' desteği