Çocuklara fotoğraf eğitimi

Çocuklara fotoğraf eğitimi

Çocuklara fotoğraf eğitimi

12 Haziran 2019, Çarşamba 15:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA)- AFYONKARAHİSAR'da 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek II. Frig Fotofest etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sevgi Evlerinde kalan çocuklara fotoğraf eğitimi verildi.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen ve Afyon Frig Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen II. Frig Fotofest etkinlikleri çocuk atölyesiyle başladı. Fotoğraf sanatçısı Emel Güley tarafından sevgi evlerinde kalan ve fotoğraf sanatına ilgi duyan çocuklara eğitim verildi. Teorik eğitimin ardından Çavuşbaş Mahallesi'nde uygulamalı eğitim çalışması yapan çocuklar manzara ve portre fotoğrafı çekti.

Fotoğraf sanatçısı Güley, "Festival kapsamında bir atölye oluşturduk. Teorik eğitimin ardından uygulama yapmak için sokağa çıktık. 2 saat boyunca fotoğrafla ilgili bilgiler verdik. Fotoğraf çok geniş bir sanat. Burada geniş kapsamlı bir eğitim veremedik ama temel konularını anlattık. Çocuklar çok hevesli, çok güzel kareler ortaya çıkıyor. Güzel eserler çıkacağını düşünüyorum" dedi.

Festivalin düzenleme komitesi başkanı Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Özçelik de "Eğitim kapsamında çekilen fotoğraflardan seçilecek bazıları festivalin açılış günü sergilenecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Afyonkarahisar'da kaçak akaryakıt operasyonu