'Çocuklarımızı geleceğe yeniden adapte edeceğiz'

'Çocuklarımızı geleceğe yeniden adapte edeceğiz'

'Çocuklarımızı geleceğe yeniden adapte edeceğiz'

09 Ocak 2022, Pazar 14:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR, (DHA) - İZMİR'in Bayraklı Belediyesi depremzede çocuklara ve gençlere yönelik yeni eğitim programları hazırlayarak, özel kurs ve aktiviteler düzenleyecek. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Onların toplumsal hayata katılımlarını artırarak, yaşadıkları olumsuzlukları unutturup, çocuklarımızı geleceğe yeniden adapte edeceğiz" dedi.

Bayraklı Belediyesi, 30 Ekim 2020'de İzmir'de meydana gelen depremin izlerini silmek için yeni bir çalışma başlattı. Depremzede çocuk ve gençlerle bir araya gelen belediye psikologları ve yetkililer, katılımcıları dinledi, talep ve önerilerini aldı. Yapılan değerlendirmeler sonunda anasınıfından üniversiteye kadar farklı yaş gruplarındaki depremzedelerle 3 aylık sosyal etkinlik programı yapılması ve hızlı okumadan el işine, matematikten meslek edindirmeye kadar ilgi alanlarına göre farklı kurslar açılması kararlaştırıldı. Bu sayede depremzede çocukların ve gençlerin sosyal hayata daha etkin katılması hedeflendi.

'GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ'

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Depremden olumsuz etkilenen çocuklarımız ve gençlerimizle belediye psikologlarımızı bir araya getirdik. Taleplerine göre açacağımız kurslarda çocuklarımızı istedikleri sosyal aktivitelerle destekleyeceğiz. Onların toplumsal hayata katılımlarını artırarak, yaşadıkları olumsuzlukları unutturup, çocuklarımızı geleceğe yeniden adapte edeceğiz. Depremin ilk gününden bu yana çocuklarımızı ve gençlerimizi çok önemsiyoruz. Çünkü 'Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti Bayraklı' derken biz ilçemizin onların omuzlarında yükselmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan ise Bayraklı Belediyesi'ne yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini iletti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayraklı'da tanıtım projesi