Dünya şampiyonu Hoy-Tur, Fransa yolcusu

Dünya şampiyonu Hoy-Tur, Fransa yolcusu

Dünya şampiyonu Hoy-Tur, Fransa yolcusu

08 Temmuz 2019, Pazartesi 12:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi Halk Dansları Topluluğu (Hoy-Tur), bu yıl 62'ncisi düzenlenecek olan Confolens Dünya Dansları ve Müziği Festivali'ne davet edildi.
Fransa'nın Confolens kentinde 12- 18 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek festivalde, Türkiye’yi 7’nci kez temsil edecek olan Hoy-Tur, Türkiye'nin dört bir yanından sergileyecekleri halk dansları gösterileriyle bir kez daha dünya halklarını büyüleyecek. Dünyaca ünlü ekip festivaldeki gösterilerini de 5 bin kişilik açık hava tiyatrosunda sergileyecek. Bu yıl sahneledikleri ‘Renkler’ adlı gösterisiyle büyük beğeni toplayan bu gösteriyle Anadolu'nun renklerini dünya dans arenasına çıkarmaya hazırlanan Hoy-Tur, finalde Horon performansıyla Fransa'da Karadeniz rüzgârı estirecekler.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Yarım asırdır ülkemizi ulusal ve uluslararası kültür sanat alanında başarı ile temsil eden Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu ile gurur duyuyoruz. Ülkemiz kültüründen harmanlanmış Renkler gösterisi ile katılacakları şampiyonada ekibimize başarılar diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder