Dünya'nın en güzel kadınından: Rihanna'nın bakım ve makyaj sırları

Rihanna... Hayranlarının birkaç yıldır ondan en büyük beklentisi yeni bir albüm çıkarması olsa da kendini makyaj ve moda endüstrisine kaptırdı. Makyaj markası Fenty Beauty büyük bir hızla büyüdü. Bunda elbette Rihanna'nın güzelliği, stilindeki başarısı etkili oldu. Rihanna'ya dair her şeyi okumayı seviyoruz. Peki Rihanna'nın bakım ve makyaj sorları arasında neler var?

19 Şubat 2021, Cuma 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Besleyici özelliği olan ürünler kullanıyor

Besleyici özelliği olan ürünler kullanıyor

Rihanna’nın pürüzsüz cildinin en büyük sırrı, düzenli olarak cilt bakımı yapıyor ve yaptırıyor olması. Asla yüzünde makyajla uyumayan şarkıcı, sahnesi bittikten sonra makyajını temizliyor ve bunun için de güvendiği markalardan başka ürünler kullanmıyor. Makyaj konusunda da oldukça titiz davranan güzel yıldız, yüz hatlarını ortaya çıkaracağı ve cildindeki kusurları kapatırken besleyici özelliği de olan ürünleri tercih ediyor.

Günde 5 öğün yiyor

Günde 5 öğün yiyor

Sağlıklı ve düzenli beslenme Rihanna’nın önem verdiği bir diğer konu. Mümkün olduğunca, sahne hayatının yediklerinin kalitesini düşürmesine izin vermiyor ve bol bol su tüketiyor. Uzmanların da dediği gibi su içmek cildimizin ışıldamasında etkili bir rol oynuyor. Bunun yanında Rihanna, öğünlerini sıklaştırmayı tercih edenlerden… Günde beş öğün yemek yiyor, ayrıca bu öğünlerde protein, meyve ve sebze almaya dikkat ediyor.


 Fondötende birkaç renk karıştırmayı seviyor

Fondötende birkaç renk karıştırmayı seviyor

Paylaşımlarıyla güzellik ve makyaj sırlarından bahseden şarkıcı, fondöteni cilt tonunuza uygun olması gerektiğini söylüyor. Rihanna ayrıca tek bir fondöten kullanmak yerine birkaç rengi karıştırıp aynı anda uyguluyor. Ayrıca fondöteni uygularken makyaj süngeriyle iyice dağıtmanızı öneriyor.


 Çantasından pudrasını çıkarmıyor

Çantasından pudrasını çıkarmıyor

Kendi markasında da makyaj sabitleme pudrası çıkaran şarkıcı, tüm emeklerinizin boşa gitmemesi ve hava koşullarına karşı makyajınızın taze kalması için mutlaka sabitleyiciler kullanılması gerektiğini savunuyor. Dışarı çıkarken yanından eksik etmediği pudrasıyla Rihanna, gün boyu yoğunluğa meydan okuyor.

 Gözlerine de bronzer kullanıyor

Gözlerine de bronzer kullanıyor

Göz makyajında da ilk adımı bronzer olan Rihanna, crease bölgesine bu ürünü uygulayarak hem bir geçiş rengi yaratıyor hem de bakışlarını şekillendirerek belirginleştiriyor.

 Muhakkak ellerini kullanıyor

Muhakkak ellerini kullanıyor

Başarılı yıldızın krem formülleri uygulamak için iki yöntemi var. Renkli ürünlerde izsiz bir geçiş ve başarılı bir harmanlama olmazsa olmazlardan. Parmaklarıyla bronzer ve allığı ısıtıp cildine yediren Rihanna fırçayla da son dokunuşları yapıyor.


 Highlighter kullanmayı sevdiği noktalar

Highlighter kullanmayı sevdiği noktalar

Rihanna’nın highlighter konusundaki en önemli ipucu korkusuz olmak. Işıltının yerini sadece elmacık kemikleriyle sınırlamayan Rihanna’nın favori uygulama noktaları ise göz pınarları, burun köprüsü ve kaş kemiği.

 Kaşlarını ve burun kontürünü muhakkak kendisi yapıyor

Kaşlarını ve burun kontürünü muhakkak kendisi yapıyor

Sürekli makyaj gerektiren bir endüstride çalıştığı için makyaj artistlerinden birçok ipucu kaptığını söyleyen Rihanna, makyajda en iyi öğretmenin kendiniz olduğunun altını çiziyor. Herkesin yüz şekli ve kişisel tercihleri farklı olduğu için size en yakışan makyajı kendinizin bileceğini savunan güzel yıldız özellikle bazı uygulamalarda makyaj artistlerine değil kendi eline güveniyor. Kaşlarını belirginleştirme ve burun kontürü konusunda takıntılı olduğunu belirten Rihanna, makyajında bu adımları kendisi yapıyor.

Göz makyajı yapmayı çok seviyor

Göz makyajı yapmayı çok seviyor

Göz makyajı Rihanna için en az kontür uygulamak kadar önemli. Göz pınarlarının olduğu bölgeye aydınlatıcı süren güzel şarkıcı, kaşlarının altına da açık renk far uyguluyor ve son olarak da göz kapaklarının arasına koyu renkli farları tercih ediyor. Bu harika gölgelendirmeyle göz makyajınızı siz de kusursuz hale getirebilirsiniz. Ayrıca tamamlayıcı olarak çarpıcı bir rimelle son vuruşunuzu yapmayı unutmayın.

Rujdan önce muhakkak dudak balmı kullanıyor

Rujdan önce muhakkak dudak balmı kullanıyor

Rihanna sahne makyajında da günlük yaşantısında da koyu renkler kullanmayı çok seviyor. Zaten dolgun dudaklara sahip olan genç yıldız, yine de dudak kalemiyle dudakların belirginleştirilmesinden yana. Ayrıca dudak bakımının da ruj öncesi önemini vurguluyor ve makyaj öncesi mutlaka dudak balsamı kullanıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnce telli saçlar için bakım tüyosu: Hindistan cevizi suyundan daha iyisi yok