Ekinözü’nde meslek kursları

Ekinözü’nde meslek kursları

A A
Ekinözü’nde meslek kursları

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren KAMEK'in Ekinözü ilçesinde Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliği ile insanların el becerilerini geliştirme ve meslek edindirme kursları devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK), İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Ekinözü ilçesinde umut ışığı olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmekte olan kurslara katılan kursiyerler hem el becerilerini geliştiriyor hem de yeni meslekler öğreniyorlar.

5 BRANŞTA 77 KURSİYER

Ekinözü KAMEK Kurs Merkezi’nde temel bilgisayar, destekleme ve yetiştirme kursu, kadın üst giysileri dikimi,  makinede geleneksel Türk işleri ve Balıkesir pullusu kursları olmak üzere 5 branşta 77 kursiyere eğitim veriliyor. Kursların sonunda kursiyerlere sertifikaları takdim edilecek.

KAMEK Kurslarına devam eden kursiyerler bu kurslar sayesinde hem el becerilerini geliştirdiklerini hem de öğrendikleri meslekler sayesinde aile bütçesine katkıda bulunmaya başladıklarını ifade ederek Büyükşehri Belediye Başkanı Hayrettin Güngör başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kaçar, Dulkadiroğlu’nda incelemelerde bulundu