Elmalı'dan günlük 60 ton çöp Kızıllı'ya geliyor

Elmalı'dan günlük 60 ton çöp Kızıllı'ya geliyor

01 Ağustos 2019, Perşembe 13:24
A A
Elmalı'dan günlük 60 ton çöp Kızıllı'ya geliyor

 

ANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin katı atık transfer merkezleri ile ilçeler rahat nefes alıyor. Elmalı'da hizmete açılan Katı Atık Transfer Tesisi ile günde 60 ton çöp değerlendirilmek üzere Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi'ne taşınıyor.
Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, Elmalı'dan Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi'ne çöp transferini sürdürüyor. Elmalı şehir merkezi ve bağlı bulunduğu 60 mahalleden günlük 60 ton çöpün toplandığı atık transfer tesisi, çöp yığınlarında metan gazı sıkışması nedeniyle yaşanan yangınlara da son verdi.
TRANSFER MERKEZLERİ ÇEVREYİ KORUYOR
Gelişigüzel depolama sahalarından düzenli depolama sahalarına geçişle çöp döküm sahalarında meydana gelen metan patlamalarına ve yangın gibi çevreyi, doğayı kirletici doğal afetlerin önüne geçiliyor. Düzenli depolama sahalarında katı atıkların hacimsel olarak sıkıştırılması ve çeşitli yöntemlerle izole edilmesiyle de çevreye kötü koku yayılımı engelleniyor. Ayrıca katı atık transferini sağlayan araçlardaki çöp ve depo sahasındaki drenaj sistemi ile toplanan çöp suları tesiste depolanarak, arıtma alanlarında bertaraf ediliyor. Böylelikle yeraltı sularının çöp suyu ile kirlenmesi önlenmiş oluyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AK Parti'li Özçelik: Salda, bütün güzelliği ile gelecek nesillere aktarılacak