En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi

En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi

En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi

30 Kasım 2019, Cumartesi 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İZMİR İş Kadınları Derneği'nin (İZİKAD) geleneksel olarak düzenlediği bu yıl 'İzmir Derim' teması ile 5'inci kez yapılan fotoğraf yarışmasında en güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirildi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir Büyükşehir

Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, jüri üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, birbirinden güzel fotoğrafların yarışmaya katıldığını belirterek, jüri üyelerinin içlerinden seçim yapmakta çok zorladığını söyledi. İZİKAD olarak amatör ve profesyonel sanata ve sanatçıya her zaman destek olacaklarını ifade eden Serter, "Bu yıl konu başlığımız 'İzmir Derim'di. Çok güzel İzmir fotoğrafları geldi. Ben dereceye giren, girmeyen herkesi kutluyorum, her bir fotoğrafın altında büyük emek var. Fotoğrafın Yunanca anlamı: ışık ile yazı yazmak demekmiş. İZİKAD olarak İzmir'in güzelliklerini kültürünü çeşitliliğini ortaya çıkarıp, ışık ile yazı yazarak geleceğe güzel bir İzmir hikayesi bıraktığımız için mutluyuz" dedi.

GÜNDOĞDU'DA GÜN BATIMI BİRİNCİ OLDU

Prof. Dr. Mehmet Koştumoğlu, Dr Ahmet İmançer, Mehmet Yasa, Aliye Erkurtulgu, Cuma Gül tarafından oluşan jürinin yaptığı değerlendirmede 'Gündoğdu'da Gün Batımı' isimli eseri ile Mehmet Yılmaz birinci, 'Bostanlı Sohbeti' isimli eseri ile Arzu İbranoğlu ikinci, 'Karantina' adlı eseri ile Mehmet Aslan üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Yarışmada jüri özel ödülünü 'Deve Güreşlerinden' adlı fotoğrafı ile Murat İbranoğlu alırken, sponsor özel ödülünü ise 'Pasaport' adlı eseri ile Emre Polat aldı. Yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin TL para ödülü verildi. Destekçileri ve İZİKAD üyeleri Günnur Yağcıoğulları, Nuriye Çınarlı ve Dilek Savranoğlu'na da teşekkür etti. Törenin ardından İZİKAD üyeleri hep birlikte İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın konserini izlendi.

Mehmet KURT, İZMİR, DHA

FOTOĞRAFLI

01) Mehmet Yılmaz, Bedri Serter

02) Gökhan Kumluca, Mustafa Özuslu

03) Emre Polat, Burak Oğuz

04) Huriye Serter, Ümit Filiz

05) Mustafa Bayık, Huriye Serter

06) Günnur Yağcıoğlu, Mehmet Koştumoğlu

07) Nuriye Çınarlı, Ahmet İmançer

08) Ayla Alkan, Nevcihan Alanyalı

09) Demet Arslan

10) Betül İdi

11) Gülşah- Onur Erinç

12) Meltem Cik Dikilitaş, Ümit Filiz

13) Engin Deniz Eriş, Özlem Ünsoy

14) Aybige Çalık, Betül Sezgin

15) Esra Aker, Melis İçelli

16) Volkan- Serap Özöktem

17) Dilek Sarvanlıoğlu

18) Mürvet Kocaaslan, Neşe Can

19) Ülkü Karlı

20) İkbal Kaya

21) Nermin Yağmur Erman

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Buca'da sosyal yardımlarda Üzüm Kart dönemi