'Engelleri birlikte aşmak için omuz omuza olacağız'

'Engelleri birlikte aşmak için omuz omuza olacağız'

A A
'Engelleri birlikte aşmak için omuz omuza olacağız'

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de Yenişehir Belediyesi bir ilke imza atarak işitme engelliler için bir sosyal donat alanı oluşturarak, zaman geçirebilecekleri bir yapı inşa etti.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Eğriçam Mahallesi Nevit Kodallı Caddesi, 2209 sokak üzerinde bulunan Özgürlük Parkı'nı yeniden düzenledi ve parkın içerisine işitme engellilerin zaman geçirebileceği bir yapı inşa etti. Sosyal donatı alanının kullanımı, Yenişehir İşitme Engelliler Spor Derneğine verildi. Sosyal donatı alanı ve yenilenen parkın açılışını Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit gerçekleştirdi.  İşitme Engelliler kafeteryasının açılma fikrinin seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları bir kahvehane toplantısında ortaya çıktığını ifade eden başkan Özyiğit, “Kahvehane toplantılarının birinde bir vatandaşımız böyle bir alanın eksikliğinden bahsetmişti. Seçimlerin hemen ardından yaptığımız mahalle toplantılarında her mahalleye kürsü kurduk. Bu kürsüye biz çıkmadık vatandaşlar çıktı. Vatandaşlar burada isteklerini ifade ettiler. Biz o istekleri 5 ana başlıkta topladık. Nereye ne yapılmasını istiyor? Hangi projeleri istiyor. Vatandaşların taleplerini gerçekleştirmek için 5 ana başlıkta çalıştaylar yaptık. Bu işleri nasıl yapabiliriz konusunu uzmanlarıyla konuştuk. Bunlar spor, sanat, şehircilik gibi birçok alanda idi. Bu istekleri toparladık ve yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.
Açılışın ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir İşitme engelliler Spor Kulübü sporcusu İşitme Engelliler 67 kilo Tekvando Türkiye 3’üncüsü Emine Türk ve İşitme Engelliler Kadınlar Futbol Turnuvasında 2’nci Olan takımın kaptanı Ayşegül Arı'ya başarılarından dolayı birer plaket takdim etti.   

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Başkanı Özyiğit: Mahkemelerde değil uzlaşıyla çözelim