Evcil dostlara oyun parkı

Evcil dostlara oyun parkı

Evcil dostlara oyun parkı

16 Nisan 2019, Salı 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediyesi, Örnek Mahallesi ırmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 metrekarelik alanda Köpek Oyun Parkı yaptı.

Manavgat Belediyesi köpek sahibi hayvanseverlerin rahatlıkla zaman geçirebileceği, kuralları belirlenen bir etkinlik alanı oluşturdu. Örnek Mahallesi ırmak kenarı 6. etap çevre düzenlemesi kapsamında 250 metrekarelik alanda Köpek Oyun Parkı yaptı. Manavgat Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından tasarlanan oyun alanında, evcil köpekler tırmanma, denge, atlama etkinlikleriyle yeteneklerini artırabilecek. Sahipleriyle parka gelen evcil dostlar can sıkıntısı, yalnızlık ve depresyondan kurtulacakları, enerjilerini artırabilecekleri mekanda engellemelere maruz kalmadan rahatlıkla zaman geçirebilecek. Ahşap köprü, tahterevalli, eğitim çemberi, kulübe, silindir ve hayvan sahiplerinin oturabileceği 4 bankın bulunduğu alanda hayvan severlerin uyacağı kurallar da belirlendi.

PARKIN KURALLARI VAR

Belirlenen kurallara Köpek Oyun Parkı'nda köpeklerle ilgili her türlü sorumluluk sahibine ait olacak. Köpekler alan dışında gezdirilecek. Tüm köpekler mikroçipli ve karneli olacak, boyun tasması ve künyeleri takılacak. Alan girişinde bu belgeler kişilerin yanında bulunacak. Köpek sahipleri yanlarında dışkı toplama poşeti bulundurmak zorunda olacak. Çevre temizliğine özen gösterilecek. Agresif ve koruma güdüsü yüksek köpeklerin girişi yasak olacak. Herhangi bir şikayet olduğunda şikayete sebebiyet veren köpeğin sahibi onu alandan uzaklaştıracak. Köpekler hiçbir zaman gözetimsiz bırakılmayacak. Bir kişi en fazla 2 köpek getirebilecek. 12 yaşından küçük çocukların yanlarında velileri olmadan girmeleri yasak olacak. İçeriye yiyecek, ödül getirilemeyecek.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manavgat'ta maddi hasarlı kaza