Evde bakım aylığı 9 Ağustos’ta ödenecek

Evde bakım aylığı 9 Ağustos’ta ödenecek

Evde bakım aylığı 9 Ağustos’ta ödenecek

05 Ağustos 2019, Pazartesi 12:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, Kurban Bayramı’nın 11 Ağustos'ta başlaması ve 4 gün resmi tatil olması nedeniyle evde bakım aylığı ödemelerinin bayram öncesinde yapılacağını belirtti.

Kurban Bayramı nedeniyle evde bakım aylığı ödemeleri 9 Ağustos Cuma günü hesaplara yatmış olacak. Yalova’da 2019 yılı Ağustos ayı için bin 551 engelliye 2 milyon 238 bin lira ödeme yapılacak. Evde bakım maaşı 2019 yılı Ocak-Haziran döneminde bin 305 lira iken, bu tutar Temmuz ayından itibaren bin 384 liraya yükselmiş, bu kapsamda 2018 yılında bin 551 engelli için yaklaşık 20 milyon lira kaynak aktarılmıştı.

“DESTEK SAĞLAMAK AMACIYLA ERKEN ÖDENMEKTE”

Kurban Bayramı kapsamında evde bakım aylığının erken ödenmesi hakkında konuşan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal, “Evde bakım yardımının engelli vatandaşlar ve ailelerine bayram öncesi ekonomik destek sağlamak amacıyla erken ödenmektedir. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder