Eyüpsultan Silahtarağa’ya spor salonu ve etüt merkezi yapılıyor

Eyüpsultan Silahtarağa’ya spor salonu ve etüt merkezi yapılıyor

Eyüpsultan Silahtarağa’ya spor salonu ve etüt merkezi yapılıyor

25 Mayıs 2021, Salı 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) – gençlerin ruh ve bedenlerini güçlendirecek, sporun her alanında gelişmelerini sağlayacak spor merkezleri ile ‘Sporun merkezi Eyüpsultan olacak’ vaadini yerine getirdiklerini belirten Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Silahtarağa Mahallesinde yapımına başlanan Silahtarağa Spor Salonu ve Etüt Merkezi projesiyle Eyüpsultan’ı önemli bir spor merkezine daha kavuşturacaklarını belirtti.

İnşaat çalışmaları devam eden Silahtarağa Mahallesi’nde bulunan Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi yanına yapılan Spor Salonu ve Etüt Merkezi, 2 bin 400 metrekarelik alana inşa edilecek. Spor salonundan aynı anda 75 öğrenci faydalanabilecek.

Spor salonunun yanına 110 öğrencinin yararlanabileceği etüt merkezi de yapılacak. Etüt merkezinde kütüphane ve kafe de yer alacak. Eyüpsultan Belediyesi tarafından hazırlanan projeyle okulun ve bölgenin ihtiyacını karşılamak için yaptırılan spor salonunda basketbol, aletli jimnastik, zumba, yoga ve pilates eğitimleri de verilecek. Spor salonundan bölgedeki vatandaşlar da yararlanabilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şefkateli’nden ihtiyaç sahiplerine aylık 11 bin parça kıyafet