Fırat Gül: Geçen yıl Adanaspor’un başına gelen hiçbir takımın başına gelmedi

Fırat Gül: Geçen yıl Adanaspor’un başına gelen hiçbir takımın başına gelmedi

Fırat Gül: Geçen yıl Adanaspor’un başına gelen hiçbir takımın başına gelmedi

03 Temmuz 2021, Cumartesi 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Can ÇELİK-Yaşar Can SERİNTÜRK/ADANA, (DHA)- TFF 1'inci Lig ekiplerinden Adanaspor Teknik Direktörü Fırat Gül, “Geçen yıl Adanaspor’un başına gelen hiçbir takımın başına gelmedi. En önemli oyuncularını haftalarca kaybettiler. O yüzden olayı sadece transfer ve sportif başarı olarak değerlendirmemek lazım" dedi.
Adanaspor, TFF 1’inci Lig’in yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Mayıs ayının sonunda takımın başına geçen teknik direktör Fırat Gül, Bolu kampı öncesi  basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Kamp sürecinin etaplar halinde devam edeceğini belirten genç teknik adam, bu süreçte temasta oldukları oyuncaların transferi için kulüp yönetiminin sıkı bir çalışma yürüttüğünü ifade etti. Tek düşüncelerinin gelecek olan transferlerin bir an önce kampa katılması olduğunu kaydeden Gül, yoğun bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi.
‘ÇATALAN TESİSLERİ’NE GEÇECEĞİZ’
Bolu kampı sonrası Adana’ya döndüklerinde yeni kurulan Çatalan Tesisleri’ne geçeceklerini belirten Gül, Adanaspor’un yeni sezonda Süper Lig standartlarında bir çalışma ortamı olacağını söyledi.  Lige düşüp gelenler ve çıkanlarla birlikte çok ciddi rakiplerinin olduğunu vurgulayan Gül, “Tabi bunların hiçbiri mazeret sayılmaz. Ben buraya mazeret üretmeye gelmedim. Tek amacım, Adanaspor’un başarısı için gereken çalışmayı göstermektir. Adanaspor camiasına yakışan, sahada ne yaptığını bilen, planlı, organize olmuş bir Adanaspor göreceğinizin sözünü verebilirim” dedi. 
SAHA DIŞI OLAYLAR ADANASPOR’U ETKİLEDİ
Kamp döneminde kiralıktan dönen oyuncuları da değerlendireceklerini anlatan Gül,  6 ile 12 arası oyuncu transferi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.  Turuncu-beyazlı ekibin geçen sezon geçirdiği zor günlere de değinen Gül, “Evet, Adanaspor’un küme düşmeye oynadığı yıllar oldu. Geçen yıl Adanaspor’un başına gelen hiçbir takımın başına gelmedi. En önemli oyuncularını haftalarca kaybettiler. O yüzden olayı sadece transfer ve sportif başarı olarak değerlendirmemek lazım. O süreçte sahanın dışındaki birçok olay Adanaspor’u etkiledi” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adana'da Akdeniz meyve sineğine karşı mücadele sürüyor