Gaziantep'te 140 dezavantajlı iş sahibi oluyor

Gaziantep'te 140 dezavantajlı iş sahibi oluyor

Gaziantep'te 140 dezavantajlı iş sahibi oluyor

10 Haziran 2019, Pazartesi 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Gaziantep İl Müdürlüğü arasında tedavi gören 20 madde bağımlısı gençle 120 engellinin istihdamına yönelik protokol imzalandı.

İŞKUR İl Müdürlüğünde düzenlenen törende, Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Gültekin Serdar Tolay ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin protokole imza attı. Protokolle, dezavantajlı gruplara eğitim verilecek, istihdam sağlanacak.

'Engelsiz İş Engelsiz Hizmet Projesi' çerçevesinde Gaziantep’te yaşayan ve çalışabilir durumda olan 120’ye yakın engelli bireyin yaş, eğitim, engel durumları, iş tecrübeleri üzerinden değerlendirme yapılacak, kişiler eğitime alınarak, uygun olan adaylar istihdama katılacak. Adaylar yüzde 25 istihdam garantisi altında bir yıl boyunca eğitim alacak.

Öte yandan 'Madde Bağımlısı Gençlere Meslek Edindirme Kurs Projesi'yle tedavi gören 18-29 yaş arası tespit edilen 20 madde bağımlısı genç, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları’nda 3 ay boyunca 'Aşçı Yardımcılığı Eğitimi' alarak istihdam edilebilirliği artırılacak. Projeyle uyuşturucu madde kullanıp tedavi gören gençler arasında meslek eğitim kurslarına teşvik edici etkisi olması amaçlanacak.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Polis,dolandırıcılara ve hırsızlara karşı uyardı