Gülsün Süral, unutulmadı

Gülsün Süral, unutulmadı

Gülsün Süral, unutulmadı

24 Kasım 2021, Çarşamba 19:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Serik Gülsün - Süleyman Süral Meslek Yüksek Okulu'nda hayırsever iş insanı ve emekli öğretmen Gülsün Süral'in katılımıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı. Süral'e öğrencilerin yaptığı tablo hediye edildi.

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün - Süleyman Süral Meslek Yüksek Okulu'nun anfisinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Suat Esin, İlçe Jandarma Komutan Teğmen Mehmet Karabulut, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programın açılışında konuşan Kaymakam Kurdoğlu, "Bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum, sözünden hareket edersek ülkemizde yaşayan herkesin görevi gelecek nesillere daha müreffeh ve güzel bir ülke bırakmak. Öğrencilerimizin kendilerini çok iyi yetiştirmesi, ülkesine ve bayrağına sahip çıkan nesiller olarak yetişmesi milli eğitim politikamızın temel esasıdır" dedi.

İş insanı ve emekli öğretmen Gülsün Süral ise şunları söyledi:

"Burada ne mutlu ki en eski öğretmen benim. 18 yıl Fransızca öğretmenliği, 35 yıl da turizmcilik yaptım. Eşimle bir okul yaptırmak hayalimiz vardı. Bu da bize nasip oldu. Allah, rahmetli eşime bu şansı verdi. Atatürk'ün yolundan ayrılmayalım. Onun söyledikleri her zaman sizlere rehber olmalı. Hayatımız boyunca bunun faydasını göreceksiniz."

Okul müdürü Doç.Dr. Mehmet Arslan ise ülke için eğitimli ve donanımlı öğrenciler yetiştirme görevinde olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından Doç. Dr. Mehmet Arslan, Gülsün Süral'e öğrenciler tarafından yapılan tablo hediye etti.

Programın sonunda öğrencilerin sergisi ziyaret edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serik'te 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı