ağız kokusu

ağız kokusu Haberleri

ağız kokusu haberleri sayfasında ağız kokusu haberlerini bulabilir tüm ağız kokusu haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ağız kokusu haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 63 haber bulunmaktadır.

Kedilerde ağız kokusu neden olur?

Kedilerde ağız kokusu neden olur?

Tıpkı insanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarda da ağız kokusu sorunuyla karşılaşabiliriz. Kedilerin nefeslerinde bazı nedenlerden ötürü koku olabilir. Kedi sahibiyseniz, sevimli dostunuzun ağız kokusunun nedenlerini bilmeniz son derece önemli. 'Kedilerde ağız kokusu neden olur?' sorusunun cevabı haberimizde...
'Ağız kokusu' hastalıkların habercisi

'Ağız kokusu' hastalıkların habercisi

Kulak Burun Boğaz doktoru Op.Dr. Mustafa Kılıçkaya, toplumda, 'ağız kokusu' olarak bilinen 'Halitozis' rahatsızlığının bir semptom olduğunu söyledi, "Altta yatan bazı ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor" dedi.
Seks yapmadan önce sakız çiğnemeyin. İşte nedeni...

Seks yapmadan önce sakız çiğnemeyin. İşte nedeni...

Seks öncesi sakız çiğnemek ağız kokusunu ferahlatacağı düşüncesiyle iyi gelebilir ancak sakız çiğnemenin basit yan etkilerinin romantik bir ilişki içinde yan etkileri olabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.
Ramazan'da ağız kokusunu engellemenin yolları

Ramazan'da ağız kokusunu engellemenin yolları

Solunum yolu enfeksiyonları, diş ve dişeti rahatsızlıkları,mide problemleri, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi ciddi hastalıkların ağız kokusuna neden olabileceğini belirten Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gündoğar; ”Ağız kokusu sorunu Ramazan ayında açlık ve susuzluğa bağlı olarak ortaya çıkan sıkıntılardan biri” dedi. Ancak ağız ve nefes kokusunu önlemek elinizde.
Nefesinizin koktuğunu anlamanın 7 yolu

Nefesinizin koktuğunu anlamanın 7 yolu

Çoğu zaman nefesimizin nasıl koktuğunu anlayabilmemiz zordur. Elbette bir başkasından nefesinizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz anacak bu pek de iyi bir seçenek değil. Peki kendi kendimize nefesimizin nasıl koktuğunu nasıl anlayabiliriz?
Ağız kokusunu gidermenin 10 yolu

Ağız kokusunu gidermenin 10 yolu

Birçok insanın sorunu olan ağız kokusu, kişinin hem kendisini hem de çevresini rahatsız eden bir durum. Ağız kokusu, yediklerimizden ve içtiklerimizden kaynaklandığı gibi bazı hastalıkların da habercisi olabiliyor. Peki ağız kokusunu gidermenin hiç mi yolu yok?
Uzmanlardan önemli öneri:

Uzmanlardan önemli öneri: "Şekersiz sakız çiğneyin"

Ağız kokusunun ara sıra olabileceği gibi bazen de kronik nedenlerden dolayı gerçekleşebileceğini söyleyen Prof. Dr. Vedat Göral, “Midede bulunan helikobakter enfeksiyonu, reflü hastalığı ve gastritlerde de ağız kokusu olabilir. Ağız kokusu olan bireylerde endoskopi yapılarak mide hastalığı, reflü ve helikobakter olup olmadığı araştırılmalıdır. Patoloji saptanmazsa, ağız ve boğaz muayenesi, diş muayenesi ve göğüs hastalıkları muayenesine kişi yönlendirilmelidir” dedi.
Dil temizliği nasıl yapılır?: Dil kazımanın 5 faydası

Dil temizliği nasıl yapılır?: Dil kazımanın 5 faydası

Dil temizliği... Dil temizliği faydaları hakkında birkaç bir şey duyduğunuz anda çok şaşıracağınız konular arasında. Dişleri fırçalamak, diş ipi ve diş fırçası ile diş temizliği yeterli görünse de işin aslı öyle değil. Derin dil koku temizliğini bir kez denedikten sonra ağzınızdaki ferahlıktan vazgeçebileceğinizi sanmıyoruz. Peki dil temizliği nasıl yapılır ve neden önemli? Ayurvedik öğretide ise dil temizliği kendine daha çok 'dil kazıma' ifadesiyle yer buluyor. Dil kazımak güvenli mi? Hepsini anlattık.
Ağız kokusunun az bilinen 7 nedeni

Ağız kokusunun az bilinen 7 nedeni

Ağız kokusu adeta bir sosyal hayat düşmanı. Çoğu kişi ağız kokusunu yediklerine bağlasa da aslında çok nadir görülen sebeplerden de ağız kokusu meydana gelebiliyor. Şimdi gelin, hep birlikte Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim'in açıkladığı ağız kokusunun nadir görülen nedenlerine bir göz atalım...
En iyi diş macunu hangisi diye merak edenler için diş macunlarını inceledik

En iyi diş macunu hangisi diye merak edenler için diş macunlarını inceledik

En iyi diş macunu ve en iyi diş fırçasını bulmak ağız sağlığımız için yapabileceğimiz en mantıklı şeylerin başında geliyor. Fakat bir diş macununu sizin için en iyi yapan şey ihtiyaçlarınıza karşılık vermesi olacaktır. Flörürsüz diş macunları, organik diş macunları, çürüğe karşı etkili diş macunları, hassas diş etleri için özel üretilmiş diş macunları, beyazlatıcı diş macunları, ağız kokusu önleyici diş macunları, sigara kokusunu geçiren diş macunları derken listemiz bir hayli uzuyor. Biz de sizler için bu kategorilerin birçoğuna tek bir ürünle cevap veren macunları bir araya topladık. 2020 yılının en iyi diş macunları hangileri birlikte göz atalım.
Diyet yaparken ağız kokusu nasıl geçer?

Diyet yaparken ağız kokusu nasıl geçer?

Kilo verme sürecinde ağız kokusu günlük hayatı olumsuz etkileyen bir durum haline gelebilir. Çoğu diyet yapan kişinin en büyük derdi ağız kokusunu gidermek haline geliyor. Peki diyet yaparken ağız kokusunu gidermek için neler yapılabilir? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, özellikle keto diyeti yapan kişilerde keto nefesi adı verilen bir ağız kokusu durumunun olduğunu söyledi ve diyet yaparken ağız kokusunu gidermenin yollarını anlattı.
Bebeklerde ağız kokusu neden olur? Bebeklerde ağız kokusuna ne iyi gelir?

Bebeklerde ağız kokusu neden olur? Bebeklerde ağız kokusuna ne iyi gelir?

Ağız kokusu hemen hemen herkesin yaşadığı bir problemdir. Bazı sebeplerden dolayı bebeklerde ve çocuklarda da görülebilir. Peki, bebeklerde ağız kokusu neden olur? Bebeklerde ağız kokusuna ne iyi gelir? Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.
Evde doğal ağız bakım suyu tarifleri

Evde doğal ağız bakım suyu tarifleri

Evde doğal ağız bakım suyu nasıl yapılır? Doğal ağız bakım suyu çoğu zaman diğer ağız bakım ürünlerinden daha büyük bütçeli oluyor. Yani bir diş macunu, ağız bakım gargaralarından genelde daha uygun fiyatlı oluyor. Üstelik hazır ağız bakım ürünleri büyük oranlarda kullanıldığı için kısa zamanda bitiyor. Bu nedenle evde doğal ağız bakım suyu yapımı her açıdan çok daha mantıklı görünüyor. Evde hazırlanan ağız kokusu için gargara hazır ürünlere karşılaşıldığında kimyasal da içermiyor.
Ağız kokusu neden olur, nasıl geçer? Ağız kokusunu gidermenin 6 yolu

Ağız kokusu neden olur, nasıl geçer? Ağız kokusunu gidermenin 6 yolu

Ağız kokusu günlük yaşantımızda bizi en çok zorlayan konulardan biri. Ağız kokusu problemi yaşayan insanlar ne kadar uğraşsalar da bu problemin üstesinden gelemeyebiliyor. Peki ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusunu önlemek için neler yemeliyiz? Hangi meyve sebzeler ağız kokusunu giderir? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, ağız kokusunun nedenleri ve ağız kokusunu gidermenin 6 yolu hakkında bilgi verdi.
Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

Ağız kokusuna 10 doğal çözüm

Ağız kokusu olan insanların konuşmak dahi istemediğini söyleyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ağız kokusuna karşı 10 doğal çözümü açıkladı. Ağız kokusu yaşayan insanlar bırakın gülümsemeyi, konuşmak dahi istemezler. Çözüm aslında çok basit. Hemen mutfağınıza gidin ve bu besinlerden birisi ile ağız kokunuzu çözün! Dişlerinizi fırçalayamayacağınız bir ortamdaysanız veya dişlerinizi fırçalamanıza rağmen koku bir türlü azalmıyorsa, işte size basit ve etkili doğal çözümler.
Ağız kokusu nasıl giderilir?

Ağız kokusu nasıl giderilir?

Sağlıklı dişler için diş macunun tek başına yeterli olmadığına dikkat çeken Dt. Kevser Yarımbaş, "Diş macunlarının içindeki antibakteriyel maddeler, plaktaki bakteri oluşumunu kontrol ederek periodontal hastalıkları ve diş çürüklerini engellemeyi hedefler. Ancak, bu amaç için antibakteriyel etki tek başına yeterli değildir. Günlük ağız gargaraları diş fırçasının ulaşamadığı bölgelerde dezenfeksiyon sağlar ve kötü koku oluşmasını da engeller" dedi.
Çocuklarda ağız kokusu neden olur?

Çocuklarda ağız kokusu neden olur?

Çocuklarda ağız kokusu oldukça sık rastlanan bir durumdur. Nedenini bilmek ise oldukça önemli. Eğer siz de çocuklarda ağız kokusu nedenlerini merak ediyorsanız "Çocuklarda ağız kokusu neden olur?" haberimizde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım konu ile ilgili bilgiler verdi.
Oruçluyken diş tedavisi yapılır mı?

Oruçluyken diş tedavisi yapılır mı?

Oruçluyken diş tedavisi yapılır mı?
Ramazan'da ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusuna iyi gelen ve geçirmek için yapılacak şeyler

Ramazan'da ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusuna iyi gelen ve geçirmek için yapılacak şeyler

Ramazanda uzun süre besinlerden uzak kalmanın yol açtığı ağız kokusunun önüne geçmek mümkün. Eğer Ramazan ayında oluşan ağız kokusunun nedenlerini merak ediyorsanız "Ramazan'da ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusuna iyi gelen ve geçirmek için yapılacak şeyler" haberimize bir göz atın.
Ağız kokusunun 8 nedeni

Ağız kokusunun 8 nedeni

Ağız kokusu, sosyal yaşamı etkileyen en önemli problemlerden biri. Ağız kokusu, sadece yediklerimiz nedeniyle oluşmaz. Ağız kokusu, birçok hastalığın habercisi de olabilir. Ağız kokusunu gidermek için ilk önce ağız kokusunun neden kaynaklandığının bulunması gerekir. İşte ağız kokusunun 8 nedeni.