tırnak yeme alışkanlığı

tırnak yeme alışkanlığı Haberleri

tırnak yeme alışkanlığı haberleri sayfasında tırnak yeme alışkanlığı haberlerini bulabilir tüm tırnak yeme alışkanlığı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. tırnak yeme alışkanlığı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 7 haber bulunmaktadır.

Tırnak yeme alışkanlığının nedeni: Baskıcı aile yapısı

Tırnak yeme alışkanlığının nedeni: Baskıcı aile yapısı

Tırnak yeme alışkanlığının özellikle çocuklarda çok sık görülen bir davranış olduğunu söyleyen Klinik Psikolog Aylin İpek Timur, 'Baskıcı aile ortamında büyüyen kişilerde, bu tip davranışlar daha fazla görülüyor. Şiddet, yetersiz ilgi ve sevgi ortamı, ihmal ve istismar çocuklarda anksiyete, depresyon ve davranış bozukluklarının gelişmesine sebep oluyor. Çocuklar için tırnak yeme davranışı psikolojik etkilenmenin bir ifadesi olarak görülebilir' dedi.
Tırnak yeme alışkanlığını bırakmanın 10 yolu

Tırnak yeme alışkanlığını bırakmanın 10 yolu

Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılır? Pek çok insan stresli zamanlarında tırnak ve tırnak etlerini yiyerek kendine zarar veriyor. Ancak yetişkinlerde tırnak yeme nedenlerinin altında farklı şeyler yatıyor olabilir. Tırnakları yemek hem sağlık hem de estetik açıdan çok fazla problemi beraberinde getiriyor. "Tırnak yemeyi nasıl bıraktım" diyerek deneyimlerini paylaşanlar bunun kolay bir süreç olmadığını anlatıyor. Peki tırnak yeme nasıl bırakılır? Tırnak yemeyi bırakmanın yolları arasında pek çok seçenek var. İşte tırnak yeme alışkanlığını bırakmanın 10 yolu!
Çocuklarda tırnak yemeye yol açan nedenlere dikkat!

Çocuklarda tırnak yemeye yol açan nedenlere dikkat!

Bilinmeyen nedenlerden dolayı bazı çocuklar tırnak yemeğe alışkanlığı edinir. Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç, çocuklarda tırnak yemeye neden olan sebepler hakkında önemli bilgiler verdi.
Çocuklarda tırnak yemenin nedenleri ve tedavisi

Çocuklarda tırnak yemenin nedenleri ve tedavisi

Tırnak yeme alışkanlığı her yaştan bireylerde gözlemlenen bir durumdur. Çocuklarda tırnak yemenin nedenleri, çocuklarda tırnak yeme alışkanlığı hangi nedenlerle başlar, çocukların tırnak yemesi nasıl önlenir gibi soruların cevaplarını psikiyatri uzmanının cevaplaması her zaman daha doğru olur. Tırnak yeme alışkanlığı nasıl bırakılır sorusuna Psikiyatri Uzmanı ve Psikoterapist Dr. Adnan Çoban açıklık getirdi.
Çocuklar neden tırnak yer?

Çocuklar neden tırnak yer?

Çocukların tırnak yemesi sıklıkla görülen ancak son derece sağlıksız bir alışkanlık. Peki bunun altında yatan sebepler neler? Tırnak yeme alışkanlığının tedavi edilebildiğini anlatan Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, bu davranışın altından yatan sebebin çevresel ya da psikolojik nedenlerden kaynaklandığını belirtiyor.
Önemli işleri tırnak yiyenlere verin

Önemli işleri tırnak yiyenlere verin

Bir davranış bozukluğu olarak görülen tırnak yeme alışkanlığının sırrı çözüldü. Eğer tırnaklarınızı kemiriyor ya da tırnaklarınızı yemeyi durduramıyorsanız işte size bunun nedeni…
Tırnak yemenin sınıfı değişiyor

Tırnak yemenin sınıfı değişiyor

Amerikan Psikiyatri Birliği, tırnak yeme alışkanlığını hastalık olarak sınıflandırmaya karar verdi