Hatay’da 'Kadınfest' kermesi

Hatay’da 'Kadınfest' kermesi

02 Aralık 2019, Pazartesi 13:28
A A
Hatay’da 'Kadınfest' kermesi

Halil İbrahim KARAÇAY-Mehmet EZER/ HATAY,(DHA)- ANTAKYA Soroptomist Derneği’nin kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla organize ettiği KadınFest Kermesi, Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.
Farkındalık etkinliğine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fedai Yücedal, Antakya Soroptomist Derneği üyeleri, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri, iş insanları ve birçok vatandaş katılım gösterdi. Kermes öncesinde kadınlar, Antakya Atatürk Parkı’nda 'Kadına Şiddete Hayır' yürüyüşüne katıldı.
Toplumda kadınların gücü ve farklılıkları hakkında açıklama yapan Antakya Soroptomist Derneği Başkanı Cemile Hayat Kızılkan, "Düzenlediğimiz aktivitelerde siz kadınların yanında olduğumuz ve yapmış olduğunuz çalışmaları desteklemek için bizler de Antakya Soroptomist Derneği olarak buradayız. Biz sadece kadına değil tüm canlılara yapılan şiddete karşıyız. Türkiye’de derneğimize üye olan bin kadınımız var. Çevre konusunda, eğitim konusunda ve suyumuzun korunması konusunda bir çok etkinlik gerçekleştirdik. Bugünkü amaçlarımızdan biri de kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabildiklerini herkese göstermektir" dedi.
Yürüyüşün ardından kadınlarının hazırladığı peynirli irmik helvası, yoğun ilgi gördü. Dans ve gitar gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte, yerel sanatçıların seslendirdiği şarkılar büyük beğeniyle dinlendi.

FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hatayspor, Balıkesir deplasmanında