İTSO, Sigorta Haftası'nı kutladı

İTSO, Sigorta Haftası'nı kutladı

İTSO, Sigorta Haftası'nı kutladı

09 Haziran 2021, Çarşamba 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA'da İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Sigortacılar Meslek Komitesi, Sigorta Haftası’nın 10. yılı nedeniyle İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ’ı ziyaret etti.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Sigortacılar Meslek Komitesi, her yıl Mayıs ayının son haftası kutlanan Sigorta Haftası nedeni ile İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında bir konuşma yapan İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sigortacı Metin Atış, “Ekonomimizin gelişebilmesi, varlıklarımızın, değerlerimizin korunabilmesi, insanların rahat ve huzurlu bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için karşı karşıya kalacağımız risklerin sigortalanması gerekmektedir. Sigorta olmazsa üretim olmaz. Yatırımcı risklerini sigortaya devredemezse yatırım yapamaz. Bu hem yerli hem de yabancı yatırım için geçerli. Hatta sigorta korumanız yoksa ürettiğiniz ürünü ihraç edemezsiniz. Dolayısıyla sigortacılar, reel sektörün riskini paylaşan, kötü günlerinde yanlarında olan iş ortakları şeklinde görülebilmektedir. Ülkemiz sigortacılık sektörünün en büyük ve önemli dağılım kanalı olan sigorta acenteleri toplumda sigorta bilincinin artırılması, vatandaşlarımızın doğru teminatlarla uygun poliçelere ulaşabilmesi için var gücüyle çalışmaktadır. Acentelerimizin teklif, poliçe, tahsilat ve hasar başta olmak üzere tüm süreçlerde hem sigortalılara hem de sigorta şirketlerine yardımcı olmaktadır” dedi.

İŞ DÜNYASININ OLMAZSA OLMAZLARI

Sigortacılar Meslek Komitesinin kendisine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek açıklamalarda bulunan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Yavuz Uğurdağ, “Sigortacılık sektörü hayatın her yanında olduğu gibi iş hayatında da büyük bir öneme ve etkiye sahiptir. Bu noktada sigortacılarımızı önemsiyor, sigorta bilincinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Hayat bu, her şey olur, sigortasız olmaz diyerek başta sigorta acentelerimizin, ofis çalışanlarının ve sigortalıların Sigorta Haftasını en içten dileklerimle kutlarım” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnegöl'de 3 Etap TOKİ Projesi yükseliyor