İzmir yeni çocuk yöneticilerini seçti

İzmir yeni çocuk yöneticilerini seçti

30 Kasım 2019, Cumartesi 12:09
A A
İzmir yeni çocuk yöneticilerini seçti

İZMİR Kent Konseyi Çocuk Meclisi, yeni başkanını ve yürütme kurulu üyelerini seçti. Yeni ekip, İzmir'in çocuk dostu kent olması için çalışacak.

İzmir'in yeni çocuk yöneticileri belli oldu. Üç yılda bir yapılan, 9-14 yaş aralığındaki 14 üye ve bir başkandan oluşan Kent Konseyi Çocuk Meclisi başkanı olmak için 10 aday yarıştı. Kent Konseyi Çocuk Meclisi 11'inci Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda Kuzey Tunay, başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı. Seçimde,  ayrıca Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri de belirlendi.

Yeni yürütme kurulu üyeleri şöyle sıralandı: Beliz Akkaya, Dila Aydın, Gülsüm Azra Erdem, İrem Mumcu, Ateş Kara, Deniz Daşlı, Ezgi Nehir Güler, Zübeyde Naz Elçi, Çağan Karatay, Defne Polat, Eda Yılmazoğlu, Yağmur Akyüz, Dila Uzun ve Kemal Onat Öztürk seçilirken, yedek üyelikler Melih Türkan, Güniz Kaya, Caner Umut Kazan, Cansu Serpen, Çınar Certel, Can Birgeoğlu.

Çocuk Meclisi üyeleri İzmir'in çocuk dostu kent olması, çocuklara yönelik bir bilim merkezi kurulması, okullardaki fiziksel koşulların iyileştirilmesi gibi projeler üzerine çalışacak. Ayrıca Çocuk Meclisi ekoloji ve iklim alanında farkındalık yaratmak adına çeşitli çalışmalar da yürütecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Altay evinde Eskişehirspor'a karşı