Kadın girişimci hobisini işe dönüştürdü

Kadın girişimci hobisini işe dönüştürdü

Kadın girişimci hobisini işe dönüştürdü

15 Aralık 2019, Pazar 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kadın İş Gücü Geliştirme Merkezinde (KİGGEM) iş danışmanlık eğitim alan girişimci Sanem Çizme, kendi iş yerini açtı. "KİGGEM beni cesaretlendirdi ve hayatıma dokundu" diyen Çizme, el yapımı ürünleriyle iş hayatına atıldı.

İş arayan, mevcut işinde kendini geliştirmek isteyen, kendi iş yerini açmak isteyen kadınlara ücretsiz profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmeti veren KİGGEM, farklı sektörlere kadın gücünü istihdam etmeyi sürdürüyor. KİGGEM'in yeni başarı hikâyelerinden biri de Sanem Çizme oldu. Kadın girişimci, yıllardır hobi olarak yaptığı el yapımı ürünlerden oluşan işyerini açtı.

'HAYALLERİME MOTİVE OLDUM'

İşletme mezunu evli ve bir çocuk annesi Sanem Çizme, özel sektörde çalışırken, bebek sahibi oldu ve bir süre iş hayatından uzaklaştı. Kendi işini kurma hayaliyle tekrar çalışma hayatına dönmek isteyen kadın girişimci, profesyonel destek almak istedi. Büyükşehir Belediyesi KİGGEM'e başvuran Çizme, “Ne yapacağım konusunda kafa karışıklığı yaşadığım bir dönemde KİGGEM hayatıma dokundu. İş Fikri Danışmanlığı aldım. KİGGEM'deki yetkililere kurmak istediğim işi, projelerimi ve hedeflerimi anlattım. Beni cesaretlendirdiler ve hayallerime motive oldum. Hayalin, iş planına dönüşmesini, pazar analizi, rekabeti konuştuk. Girişimin başlama süreci, mali planlamayı çalıştık. Bana çok katkı sağladı, beni geliştirdi" diye konuştu.

KİGGEM Proje Koordinatörü Seçkin Çelik de Sanem Çizme'nin kendi işyerini açmasından dolayı büyük gurur duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Sanem Hanım nereden başlayacağını bilmiyordu. Önce bir iş planı hazırladık. Pazar araştırması, rekabet bilgisi gibi konularda değerlendirmeler yaptık. Daha sonraki işletmenin nasıl açılacağı, hangi işleri takip etmesi gerektiği konusunda danışmanlık verdik. Şimdi Sanem Hanımın hayallerinin olduğu yerdeyiz. Bundan sonra da işletmenin sürdürülebilir olması için e-ticaret eğitimi ile de sosyal medya ortamında ürünlerinin görünürlüğü konusunda danışmanlık hizmetimiz sürecek."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2300 yıl önceki Antalya gün yüzüne çıkacak