'Kafkas Tebeşir Dairesi' oyunu Mudanya'da sahnelendi

'Kafkas Tebeşir Dairesi' oyunu Mudanya'da sahnelendi

'Kafkas Tebeşir Dairesi' oyunu Mudanya'da sahnelendi

30 Aralık 2019, Pazartesi 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muammer İRTEM/BURSA,(DHA)-BURSA’nın Mudanya ilçesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ oyunu sahnelendi.

Mudanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültür sanat etkinlikleri kış sezonunda da devam ediyor. Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht’in 1944 yılında kaleme aldığı Kafkas Tebeşir Dairesi, Mudanya’da sahnelendi. İyilik, dürüstlük, vicdan, özveri, adalet gibi evrensel insanlık değerlerini, emek-mülkiyet ilişkisini sorgulayan oyun, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. Tiyatroadam topluluğunun eğlenceli ve coşkulu bir performansla sahneye taşıdığı başyapıt, izleyicilerden büyük alkış aldı.

“MUDANYA, SANATIN DA KÜLTÜRÜN DE BAŞKENTİ”

Oyunun sonunda sanatçılara teşekkür eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya 30 Mart 2014’ten sonra müthiş bir değişimi yaşamaya başladı, bu değişim kültürden sanata spordan eğitime her alanda örnek projelerle sürdürülmektedir. Mudanya artık sınırlarını aşmış, sadece Bursa’nın ve Türkiye’nin değil dünyanın tanıdığı bir ilçe olmuş. Mudanya artık bir dünya. Dünyada barışın başkenti olmayı hak eden en önemli yer Mudanya. 11 Ekim 1922’de imzalanan Mütareke’nin 100. yılında Dünya Barış Zirvesi’ni de mutlaka Mudanya’da gerçekleştireceğiz. Mudanya artık sanatın da kültürün de başkentidir. Mudanya hak ettiği güzelliklere yıllar sonra kavuşmuştur. Mudanya’ya sanat yakışıyor, biz de Mudanya’ya yakışanı yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz'dan 'Marmara Denizi' çağrısı