Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime destek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime destek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime destek

14 Eylül 2021, Salı 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında sınav hazırlığı yapan ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine destek amacıyla bir protokol imzaladı.

Ortak Sınav Protokolü, belediyenin toplantı salonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman arasında imzalandı. İmzalardan önce bir açıklama yapan Kahraman, Başkan Güngör'e teşekkür ederek, "Destekleri ve fedakârlıkları dolayısıyla Başkanımız Hayrettin Güngör’ün şahsında tüm Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Hayat bir sınav, bu sınavlardan birisi de okullarımızda gerçekleşiyor. Öğrencilerimize maliyet getirmeden sınavlarını temin etmek, velilerimiz açısından son derece önemli. Ben imzaladığımız bu protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise sınavların öğrencileri için çok önemli olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Hem ortaokul son sınıf, hem lise son sınıfta öğrencilerimiz sınavlara giriyorlar. Bu sınavlar aracılığıyla istedikleri okullara yerleşiyorlar. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak bizler Milli Eğitim Müdürlüğümüze, öğrencilerimize yapılacak deneme sınavlarıyla ilgili destek olacağız. Pandemi sebebiyle yavrularımız okullarından, eğitim atmosferinden bir süre uzak kaldı. İnşallah imzaladığımız bu protokolle birlikte yapılan sınavlar, onların da yeniden hazırlık süreçlerine yardımcı olacaktır. Hayırlı, uğurlu olsun."

Açıklamaların ardından Yusuf Kahraman ve Hayrettin Güngör, Ortak Sınav Protokolü'nü imzaladı. Protokol çerçevesinde, sınav hazırlığı yapan ortaöğretim ve lise son sınıf öğrencilerine il genelinde deneme sınavları düzenlenecek. Yaklaşık 40 bin öğrencinin faydalanacağı LGS (Liselere Geçiş Sınavı) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) denemeleri kazanım değerlendirme konseptinde uygulanacak ve gerçek sınavları aratmayacak.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Down sendromlu çocukların bayram coşkusu