Kanal'ın yolları güzelleşiyor

Kanal'ın yolları güzelleşiyor

Kanal'ın yolları güzelleşiyor

25 Temmuz 2021, Pazar 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, doğal gaz hattı çalışmalarının tamamlandığı Kanal Mahallesi'nde, tüm sokakların altyapı çalışmalarıyla bozulan ve hizmet ömrünü tamamlayan asfaltını yenileyerek, konforlu hale getiriyor.

Kepez Belediyesi, mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıkların yaşandığı bugünlerde, sıcak asfalt çalışmasını aksatmadan sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, imara uygun yapılaşması ile doğal gaz hattı kazı çalışmalarının tamamlandığı Kanal Mahallesi'nin tüm yollarının asfaltını yeniliyor. Mahallenin doğal gaz hattı çalışmasıyla bozulan ve kullanım ömrünü tamamlayan yollarında asfalt yenileme çalışmasına geçtiğimiz yıl başlanmıştı. Yasemin Caddesi'nin batısında kalan tüm sokakların yollarına sıcak asfalt dökülmüştü. Fen İşleri Müdürlüğü, bu yıl da mahallenin Yasemin, Ahmet Vefik Paşa, Halide Edip caddeleri ile Sakarya Bulvarı arasında kalan sokakların asfaltını yapıyor.

Fen İşleri ekipleri, yenileme kapsamında alt yapı kazılarından dolayı tahrip olan ve eskiyen mevcut asfaltı iş makinesiyle kazıyarak, kaldırdı. Zemin tesviyesi yapılan yola filler malzemesi serilerek, sıkıştırıldı ve yol sıcak asfalt dökülmesine hazır hale getirildi. Daha sonra Fen İşleri çalışanları, finişer makinesiyle altyapısı tamamlanan sokaklara sıcak asfalt sermeye başladı. Kanal Mahallesi'nde, 2021 yatırım programına alınan sokaklarının 50 bin metrekare alanında 9 bin ton sıcak asfalt kullanılacak.

Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, mahallenin Sakarya Bulvarı ile Namık Kemal Bulvarı arasında kalan sokakların asfaltını önümüzdeki aylarda yapacaklarını ifade ettiler.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kekova'da turistlerin yeni gözdesi ringo