Karacabey Belediye Başkanı Özkan, Öğretmenler Günü'nü kutladı

Karacabey Belediye Başkanı Özkan, Öğretmenler Günü'nü kutladı

Karacabey Belediye Başkanı Özkan, Öğretmenler Günü'nü kutladı

22 Kasım 2019, Cuma 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yasin KESKİN/KARACABEY,(Bursa),(DHA)-24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Ülkemiz için daima umut ve dinamizm kaynağı, geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenliğin; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, son derece değerli ve saygın bir meslek olduğunu ifade eden Özkan, “Kadim medeniyetimiz, tarihin her döneminde öğretmenlere en yüksek değeri vermiş, onların kıymetini her şeyin üstünde tutmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yeni nesli, cumhuriyetin özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır' sözünde de vurguladığı gibi çocuklarımızı ve gençlerimizi vatanını, milletini, bayrağını, ülkesini seven, gerekli bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek, öğretmenlerimizin emeği ve gayreti ile olacaktır” dedi.

TOPLUMU İNŞA EDEN MİMARLAR

“Öğretmenler, her zaman ve her şartta bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur” diyen Başkan Ali Özkan, ““Tüm çocuklarımızın bugün ve gelecekte toplumsal konularda sorumluluk alan, çözümler üreten ve topluma katkı sağlayan bireyler olmalarına ihtiyacımız var. Bu noktada, toplumu inşa eden mimarlar olan öğretmenlerimize güvenimiz tam. Bu vesileyle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, hepsine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karacabey'de altyapı çalışmaları sürüyor