KAYSO üyelerine eğitim

KAYSO üyelerine eğitim

KAYSO üyelerine eğitim

30 Eylül 2019, Pazartesi 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) ve Sistem Global Danışmanlık A.Ş. işbirliğinde, KAYSO üyelerine yönelik 'Ticaret Bakanlığı Destekleri ve Turquality Eğitimi' düzenlendi.
KAYSO meclis toplantı salonunda yapılan eğitim programında eğitim kapsamında Novicor Turquality Danışmanı Gökçe Pala tarafından katılımcılara Ticaret Bakanlığı destekleri, pazara giriş ve pazar araştırması, UR-GE projeleri, fuar katılım desteği, markalaşma ve Turquality destekleri hakkında bilgi verildi.
İhracata hazırlık kapsamında Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) desteğinin önemine değinen Pala, "Desteğin kapsamı, kaliteli üretim yapan, ancak ihracatı bilmeyen veya başlangıç düzeyinde ihracat yapan firmalar ile halihazırda ihracat yapan ve pazarlarını çeşitlendirmek isteyen firmaların kümelenerek birlikte hareket etmeleridir. Burada amaç işbirliği kuruluşların önderliğinde ihracat alışkanlığı edinmeleridir" dedi.
Turquality’nin olumlu “Türk Malı” imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olduğuna vurgu yapan Gökçe Pala, markalaşma destekleri kapsamında, Turquality Destek Programı ve Marka Destek Programı adı altında iki ayrı destek programı olduğunu açıkladı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayseri’de sıcak hava balonu uçuşlarına pandemi etkisi