Kekova'da turistlerin yeni gözdesi ringo

Kekova'da turistlerin yeni gözdesi ringo

Kekova'da turistlerin yeni gözdesi ringo

25 Temmuz 2021, Pazar 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)- ANTALYA'nın Demre ilçesindeki dünya cenneti Kekova'ya yat turları ile gelen yerli ve yabancı turistler Gökkaya Koyu'nda ringo yaparak heyecanlı anlar yaşıyor.

Kekova bölgesinin doğal bir limanı olan Gökkaya Koyu, günübirlik tura çıkan teknelerin mola yeri. Mavi yolculuk teknelerinin bir iki gece mola verdiği, denizi ve doğası ile muhteşem bir koy olan Gökkaya'ya her gün yüzlerce yat geliyor. Koya gelen turistlere bir firma tarafından su sporları yaptırılıyor. Bu sporlardan bir de ringo. Turistler sürat teknesinin çektiği ringo adı verilen şişme bir bota bindiriliyor. En fazla 4 kişinin binebildiği ringo, sürat teknesi tarafından çekilirken, 25-30 mil hıza ulaşıyor. Bu yolculuk açık denizde yaklaşık 15 dakika sürüyor. Bu tur için yolcu başı 75 lira ücret alınıyor.

Yolculuk öncesi kurallar anlatılıyor, ringo turuna katılacaklara mutlaka can yeleği giydiriliyor. Emniyet kemerleri bağlanıyor ve heyecan fırtınası başlıyor. Tatilciler bağrışlar ve naralar arasında ilerlerken bu sırada 2 profesyonel yüzücü de sürat teknesinde tura eşlik ediyor. Ringo turuna Kekova'ya gelen yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor. Ringo, özellikle mavi yolculuğa çıkan ve Gökkaya Koyu'nda bir iki gece geçiren yatların yolcuları için farklı bir tatil seçeneği oluyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarma ve polisten denetim