Keşan Belediyesi’nden 11 milyon TL’lik altyapı yatırımı

Keşan Belediyesi’nden 11 milyon TL’lik altyapı yatırımı

Keşan Belediyesi’nden 11 milyon TL’lik altyapı yatırımı

06 Ocak 2021, Çarşamba 22:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçe Belediyesi tarafından bir süre önce 11 milyon 320 bin TL bedelle ihalesi gerçekleştirilen altyapı, su ve kanalizasyon çalışması yapım işi için firma ile sözleşme imzalandı. 

Keşan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza törenine, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran ile birlikte firma yetkilileri katıldı.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Keşan için önemli bir yatırımı daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Keşan Belediyesi, böyle bir model ile ilk defa tanışıyor. Her geçen gün büyüyen Keşan’da alt yapı, arıza, bakım, onarım, kanalizasyon, yeni ve ilave hatlar yapım işlerinin iş makinası ve personeli dahil bir bütün olarak yapılması noktasında işi firmamıza teslim ediyoruz. Bu işleri yaparken iş makinaları, gerekli olan kepçeler, vidanjörler, paletli makinalar gibi tüm alt yapının tamir, bakım, onarım ve çoğu malzemeleriyle birlikte bin gün (3 yıl) boyunca 7/24 olacak şekilde firmamızla beraber çalışacağız. Daha önce 20-22 elemanımızla yaptığımız bu iş, şimdi firmamızca yapılacak ve o işte çalışan elemanlarımız başka birimlerde görevlendirilecek. Böylelikle buradan da tasarruf etmiş olacağız” dedi.

Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran da, “İlave olarak bu iş kapsamında 102 farklı kalem var. Genel olarak her cins ve çapta içme suyu hattı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı arızaları, bacaların ve ızgaraların temizlenmesi, yeni abone bağlantıları ve olası yapılacak ilave hatların yapımı bu iş kapsamında değerlendirilecektir. Bu iş için ön gördüğümüz iş bitim süresi 1000 gündür. İşlerin yoğunluğu veya düşüklüğüne göre bu rakamda düşüş ya da artış görülebilir” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Keşan Belediye Başkanı'ndan, 'su tasarrufu' çağrısı