Kırklareli Üniversitesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerini Avrupa Serbest Bölgesinde yapacak

Kırklareli Üniversitesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerini Avrupa Serbest Bölgesinde yapacak

10 Nisan 2019, Çarşamba 12:10
A A
Kırklareli Üniversitesi öğrencileri, uygulamalı eğitimlerini Avrupa Serbest Bölgesinde yapacak

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi ve Avrupa Serbest Bölgesi arasında öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini Avrupa Serbest Bölgesi’nde yapabilmelerini amaçlayan işbirliği protokolü imzalandı.

Kırklareli Üniversitesi 2. Merkezi Derslikler Binası 1 No’lu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende işbirliği protokolünün imzaları, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörürür ve Avrupa Serbest Bölgesi adına Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin tarafından atıldı. Bu protokol ile birlikte Üniversitenin Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksekokullarının tüm eğitim programlarındaki öğrenciler, Avrupa Serbest Bölgesi’nde staj ve uygulamalı eğitimlerini yapabilecek.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden olan Avrupa Serbest Bölgesi ile imzaladıkları işbirliği protokolünü çok önemsediklerini söyleyerek hedeflerinin sanayinin istediği işgücünü yetiştirmek olduğunu kaydetti. İşbirliğinin Ülkemiz ekonomisi ve Üniversitemiz için çok değerli olduğunu vurgulayan Şengörürçok sayıda öğrencinin uygulamalı iş yeri eğitimine katılacağını belirtti. Şengörürkonuşmasının sonunda böyle bir işbirliğine imkan tanıdığı için Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’e teşekkür etti.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ise; Avrupa Serbest Bölgesi'nin Trakya ve Türkiye ekonomisi açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Üniversitenin öğrencilerine kariyerlerini geliştirmesi noktasında işbirliği protokolünün faydalı olacağına değinen Şahin, “Avrupa Serbest Bölgesi'nde 170 şirketin bulunuyor ve bunların yüzde 70'i yabancı firma. Son 20 yılda bu firmaları buraya getirdik. Türkiye'nin arzu ettiği bir projeyi hayata geçirdik. Teknoloji olan bir bölgeye sahibiz. Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmalarını temenni ediyorum” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...