Kırklareli Üniversitesi’nin laboratuvar imkanları tanıtıldı

Kırklareli Üniversitesi’nin laboratuvar imkanları tanıtıldı

Kırklareli Üniversitesi’nin laboratuvar imkanları tanıtıldı

08 Nisan 2019, Pazartesi 12:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi’nin laboratuvar imkanları, ticaret borsası yöneticilerine tanıtıldı.

Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altıntel, beraberinde Başkan Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür’ü ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Üniversite Gıda Kontrol Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvarı bünyesinde yürütülen çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin uygulama ihtiyacı için merkezin sunacağı katkılar ve üniversite-sanayi işbirliğinin önemi konularının da ele alındığı ziyaretin akabinde Rektör Şengörür  konuklarıyla birlikte Mühendislik Fakültesi Laboratuvarları ve Merkezi Araştırma Laboratuvarını gezdi. Üniversiteye kazandırılan teknolojik cihazlar, laboratuvar malzemeleri ve ekipmanlarla güçlü bir yapıya kavuşan laboratuvarlar bünyesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Rektör Şengörür  ve beraberindekiler ilk olarak Mühendislik Fakültesi Laboratuvarının B Blok binasında Gıda Mühendisliği ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği laboratuvarlarını, C Blok binasında Makine Mühendisliği Laboratuvarını, A Blok binasında ise İnşaat Mühendisliği laboratuvarı ile bakım onarım atölyesini gezdi. Daha sonra Merkezi Araştırma Laboratuvarı gezildi. Gezi sırasında birim sorumluları tarafından laboratuvarlarda yapılan analiz ve ölçüm hizmetleri hakkında bilgiler verildi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kaynarca beldesine butik hotel yapılıyor