Kırklareli’de lise öğrencileri hardaliye üretecek

Kırklareli’de lise öğrencileri hardaliye üretecek

Kırklareli’de lise öğrencileri hardaliye üretecek

02 Ekim 2021, Cumartesi 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, meslek lisesi öğrenciler kentin tescilli ürünü hardaliye üretimi yapacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırklareli ziyaretleri sırasında yöresel içecek olan Türk Patent ve Marka Kurumu’nca tescillenen Kırklareli Üzüm Hardaliyesi’nin meslek liselerince üretilmesini istedi.  İstek üzerine, Kırklareli Üniversitesi ile  İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Hardaliye Üretimi İşbirliği’ protokolü imzalandı. İmza törenine Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bülent Şengörür ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kalkan katıldı.

Protokolün içeriği, karşılıklı işbirliğini ve ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla, eğitsel ve bilimsel işbirliğinde bulunmak üzere Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin, mesleki uygulama eğitimleri kapsamında hardaliye üretimi için Kırklareli Üniversitesi Gıda İşleme Bölümü Atölyesini kullanmasını kapsıyor. İşbirliği protokolü kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yöreye ait içecek olan hardaliye üretimi gerçekleştirecek.

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şehit öğretmen Uğur Gören, kabri başında anıldı