KİSEV’den, Azerbaycan Kızıl Aypara Cemiyeti’ne tekerlekli sandalye desteği

KİSEV’den, Azerbaycan Kızıl Aypara Cemiyeti’ne tekerlekli sandalye desteği

KİSEV’den, Azerbaycan Kızıl Aypara Cemiyeti’ne tekerlekli sandalye desteği

13 Ocak 2022, Perşembe 01:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ünsal YÜCEL/KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’de Keşan Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV), engelli, gazi ve şehit yakını engellilere teslim edilmek üzere 5 adet tekerlekli sandalyeyi Azerbaycan Kızıl Aypara Cemiyeti’ne bağışladı.

Tekerlekli sandalyeler, Engelsiz Yaşam Vakfı Yönetim Kurulu ve KİSEV destekçisi hayırsever Keşanlı iş insanı Mustafa İsmet Mercan tarafından KİSEV adına Kızıl Aypara Cemiyeti Genel Başkanı Novruz Aslanov’a teslim edildi.

Engelsiz Yaşam Vakfı olarak Azerbaycan’da 2 bin 500 parça giyim ve ayakkabı desteğinin Kızılay adına teslim edildiğini belirten Mercan, “Bunun yanı sıra şahsım olarak da 2500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundum. Karabağ’da engelli, şehit ve gazi çocuklarına bu yardımlar dağıtıldı. Yardımlar nedeniyle Kızılay ve KİSEV’ e teşekkür edildi” dedi.

Mustafa İsmet Mercan, KİSEV adına çalışmalara devam ettiğini de ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde Doktor Turgay Tuncelli ile bir görüşmek gerçekleştirdim. Bu görüşmenin içeriği de Azerbaycan’da, yardıma muhtaç, gazi ve şehit ailelerinin yakınlarına sağlık kontrolünden geçirilmesi idi. Sayın Tuncelli de bu konuya sıcak baktı. Konuyu Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile de değerlendirip KİSEV adına Azerbaycan’da böyle bir çalışma yapmayı da planlıyoruz. Keşan’da 400 öğrenciye geçtiğimiz günlerde KİSEV adına katkılarda bulunduk. Burada Engelsiz Yaşam Vakfı’na ve Kızılay’a da katkılarında dolayı teşekkür ediyorum. Yine Keşan’a KİSEV tarafından kurulması düşünülen kreş ile ilgili çalışmalarımıza da devam ediyoruz. KİSEV’i geliştirme ve daha aktif hale getirmek için de herkesin bu konuda katkı sağlaması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Minibüsün camına çarparak yaralanan martıya sahip çıktı