Konteynerler sinyal verecek

Konteynerler sinyal verecek

Konteynerler sinyal verecek

05 Ocak 2020, Pazar 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye meclis üyeleriyle buluştuğu yemekte, ilçede doluluktan taşmış çöp konteyneri görüntüsünü ortadan kaldıracak yeni bir çalışmaya başladıklarını söyledi. Başkan Uysal, “Merkezi sinyal sistemiyle konteyner doluluk oranını tespit ettiğimiz ve ona göre kamyon sefer sayılarını düzenlediğimiz bir sistem üzerine çalışıyoruz" dedi.

Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal, belediye meclis üyeleri ve eşlerini akşam yemeğinde ağırladı. Yemekte konuşan Başkan Uysal, kararlarda oy birliği oranı en yüksek ilçe belediye meclisinin Muratpaşa olduğunu söyledi. Bu durumun geçen 5 yılda da aynı olduğuna dikkat çeken Uysal, “Bu meclis gündemine gelen işlerin niteliğiyle alakalı. Gelen işler asla dolambaçlı, kamu yararına aykırı şeyler içermediği için oy birliği oranı yüksek oluyor. Buna riayet etmeye devam edeceğiz. Zaten belediyeciliğimizin özü bu" diye konuştu.

KONTEYNERLER MERKEZDEN İZLENECEK

Yenilikçiliğin yine Muratpaşa'nın önemli bir farkı olduğu vurgulayan Başkan Uysal, “Her kalem işle ilgili sürekli inovasyon vardır" dedi. Yeraltı, asansörlü çöp konteyner sisteminin Muratpaşa'nın inovatif çözümlerinden biri olduğunu belirten Başkan Uysal, ilçede doluluktan taşan çöp konteyneri görüntüsünü ortadan kaldıracak yeni bir çalışmayı da meclis üyeleriyle paylaştı. Başkan Uysal, “Merkezi sinyal sistemiyle konteyner doluluk oranını tespit ettiğimiz ve ona göre kamyon sefer sayılarını düzenlediğimiz bir sistem üzerine çalışıyoruz" dedi.

Yeşildere Mahallesi'nde başlayan ve tüm Muratpaşa'ya yayılacak bir çalışmayla tüm parkları güneş enerjisiyle aydınlatacaklarını da açıklayan Başkan Uysal, “Tüm parkları güneş enerjisiyle aydınlanan belediye olmaya doğru gidiyoruz" dedi. Bu çalışmaların, kamunun ağırlığını yerine göre korumak anlayışında olduğu gibi belediyecilikte bir tutum olduğunu dile getiren Başkan Uysal, Muratpaşa'nın bu haliyle özgün bir yapı olduğunun altını çizdi.

MAHALLE KAFELERİ GELİYOR

Başkan Uysal, cadde ve sokak yenileme çalışmalarının yanı sıra evde bakım, hasta nakil, engelli ve yaşlı hizmetleri gibi birçok sosyal çalışmayı da hayata geçirdiklerini belirtti. Sosyal belediyecilik alanında yaşlı evleri, kadın danışma merkezleri ve komşu evleriyle kurumsal bir model oluşturduklarını aktaran Başkan Uysal, yakında sosyo- ekonomik durumu az gelişmiş mahallelerde, mahallenin sosyalleşme ihtiyacını karşılayacak kafelerin açılacağının müjdesini de verdi.

KIRCAMİ'DE ÇAPLAR DAĞITILIYOR

Çevreci Komşu Kart, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM), Türkan Şoray Kültür Merkezi gibi çalışmaları başlıklar halinde sıralayarak konuşmasına devam eden Başkan Uysal, Ermenek, Zeytinköy ve Kırcami'de mülkiyet, tapu ve planlama çalışmalarıyla ilgili son gelinen noktaları da meclis üyeleriyle paylaştı. Başkan Uysal, Kırcami planında bütün engellere rağmen bu engelleri hukuki yoldan aşarak mücadeleye devam ettiklerini belirterek “Bu kararlılığımız devam ediyor. Nihayetinde çap vermeye, inşaat ruhsatı vermeye başladık" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serik hazırlık maçında kazandı