Konya Panorama'ya, müze özendirme ödülü

Konya Panorama'ya, müze özendirme ödülü

Konya Panorama'ya, müze özendirme ödülü

20 Haziran 2019, Perşembe 15:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KONYA,(DHA)- KONYA Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’ndeki Konya Panorama Müzesi, Tarihi Kentler Birliği Müze Özendirme Yarışması’nda Panorama Müzeleri dalında ödüle layık görüldü.
 Tarihi Kentler Birliği’nin İstanbul’da gerçekleştirilen meclis toplantısında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Panorama Müzeleri dalında Konya Panorama ile aldığı Müze Özendirme Ödülünü, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç, Tarihi Kentler Birliği Başkanı Hayrettin Güngör’ün elinden aldı.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi içindeki Konya Panorama bölümünde Hz. Mevlana’nın hayatı, yaşadığı bazı sembol anlar ve 1200’lü yılların Konya’sının canlandırıldığı alan, Mevlevi müzesi ve dünyadaki 25 mevlevihanenin maketinin yer aldığı iç avlu bulunuyor. Tarihi Kentler Birliği, iyi müzecilik örneklerini özendirmek, yerel yönetimlerin müze uygulamalarında koruma bilinci oluşturma rollerini öne çıkartmak ve ülkemizde yerel yönetimlerin inisiyatifi ile oluşturulmuş müzeler arasında işbirliğini geliştirmek maksadıyla Müze Özendirme Yarışması düzenliyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karatay'da atık jiletler geri dönüşüm için toplanıyor