Küçükçekmece Sivil Savunma Ekiplerine Antalya’da dalış eğitimi

Küçükçekmece Sivil Savunma Ekiplerine Antalya’da dalış eğitimi

Küçükçekmece Sivil Savunma Ekiplerine Antalya’da dalış eğitimi

14 Haziran 2021, Pazartesi 15:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Tam teşekküllü bir su altı arama kurtarma ekibi oluşturmak ve olası afet ve boğulma vakalarında profesyonelce görev yapabilmek hedefiyle Küçükçekmece Belediyesi tarafından Sivil Savunma Amirliği Su Altı Arama Kurtarma Ekibi’nde görevli personele yönelik ileri düzey dalgıçlık eğitimi düzenlendi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7 günlük eğitime, 14 personel katılım sağladı.

Aynı anda 20 kişinin birlikte dalış yapabileceği geniş donanımlı teçhizat ve ekipmana sahip olan Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği Ekipleri, Antalya Kaş’ta düzenlenen zorlu eğitimlerden geçerek bröveli dalgıç olmaya hak kazandı. Ekipler, arama kurtarma çalışmalarına artık suyun altında da  profesyonel bir şekilde devam edecek.

14 PERSONEL KATILDI

Coğrafi yapısı itibariyle deniz ve göle komşu olan Küçükçekmece’de olası bir afet ve boğulma vakalarında personelin daha nitelikli ve bilinçli bir şekilde müdahale edebilmesi için gerçekleştirilen eğitim, alanında uzman eğitmenler tarafından uygulamalı bir şekilde verildi.

BRÖVELİ DALGIÇ OLDULAR

İleri düzey su altı arama kurtarma eğitiminde, personele; su altı navigasyon ve regülatör kullanımı su altında kullanılacak haberleşme işaretleri, suya giriş teknikleri, su altına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edileceği, su altı emniyet kuralları, acil çıkış, dalış kazaları ve tehlikeli deniz canlılarını ve dalış bölgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususların yanı sıra aynı zamanda da su altında çevre ve personelin kendisini koruması ile ilgili kapsamlı çalışmalar gerçekleştirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Küçükçekmece’ye 2 yılda 10 yeni park yapıldı, 17 park yenilendi