LGS'de derece yapan öğrencilerden Başkan Kocaispir'e ziyaret

LGS'de derece yapan öğrencilerden Başkan Kocaispir'e ziyaret

18 Temmuz 2019, Perşembe 15:23
A A
LGS'de derece yapan öğrencilerden Başkan Kocaispir'e ziyaret


ADANA,(DHA)- YÜREĞİR Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, belediye olarak düzenledikleri 'eğitime destek' kurslarında eğitim gören LGS Türkiye birincisi Sabiha Gökçe Tepedelen ile sınavda dereceye giren öğrencileri konuk etti.
Murat Göğebakan Kültürevi öğrencilerinden Sabiha Gökçe Tepedelen, katıldığı LGS sınavında bütün sorulara doğru cevap vererek 500 tam puanla Türkiye birincisi oldu. Kültürevlerinde eğitim alan Gökay Emin Sarıkaya, Aleyna Teke, Cemile Sevde Eşit, Fatma Sıla Tepeli, Talip Efe Şevik ise yüzde 1’lik dilime girerek, Adana’daki Fen Liseleri'ne girme hakkı elde etti. Başkan Kocaispir’i ziyaret eden başarılı öğrenciler, eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kocaispir ise öğrencileri kutlayarak çeşitli hediyeler takdim etti.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Öğrencilerin Yüreğir’in gurur kaynağı olduğunu belirten Başkan Kocaispir, “Kültürevlerimizdeki eğitime destek kurslarımızda düzenli sistemli bir çalışma yapıyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız huzurlu bir ortamda sınavlara hazırlanıyor, kıymetli vakitlerini en güzel şekilde değerlendiriyorlar. Bu yavrularımız gerçekten önemli bir başarı elde ettiler ve Yüreğirimizin, bizim gurur kaynağımız oldular. Her zaman desteklerimizle yanınızda olacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...