Lüleburgaz Uluslararası Çocuk Şenliği başladı

Lüleburgaz Uluslararası Çocuk Şenliği başladı

Lüleburgaz Uluslararası Çocuk Şenliği başladı

20 Nisan 2019, Cumartesi 15:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vahit İŞBAŞARAN/ LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz İlçesi Belediyesi'nin bu yıl 28'incisini düzenlediği Ulusalararası Çocuk Şenliği törenle başladı.

Lüleburgaz Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Çocuk Şenliği, yerli ve yabancı ekiplerin katılımıyla Kongre Meydanı'nda başladı. Toplanan kortej Edirne Bandosu eşliğinde Eski Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na yürüdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli tarafından anıta çelenk konuldu.

Renkli kıyafet giyen çocukların yer aldığı kortej, törenin ardından Fatih Caddesi üzerinden Kongre Meydanı'na gelerek şenlik meşalesi yakıldı. Dostluk, barış ve kardeşlik alayından sonra halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu. Gagavuzya (Moldova), Bulgaristan, Çin, Kazakistan, Kırgızistan ve Romanya'dan gelen çocukların kentin değişik noktalarında gösteri yapacağı şenlikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na kadar sürecek. Binlerce çocuk şenlik alanında kurulan çadırlarda izcilik, spor, heykel, satranç, bilim, ağaç oyma ve el sanatları, maket uçak yapımı ve masal çadırlarında etkinliklere katılıyor.
 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bisikletle dünya turuna çıkan Fransız çift Lüleburgaz'da