Makale yarışması 10'uncu yılında

Makale yarışması 10'uncu yılında

Makale yarışması 10'uncu yılında

19 Kasım 2021, Cuma 11:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Özderin Avukatlık Bürosu'nun beraber düzenledikleri Hasan Özderin Makale Yarışması'nın 10'uncusunun ödül töreni, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak dijital ortamda yapıldı. Yarışmanın birincisi Taha Yücel, ikincisi Hurşit Berkay Çalışkan ve üçüncüsü Emre Çelikel'e ödülleri ve plaketleri de sanal olarak takdim edildi. Gelecek yıl yapılacak 11'inci yarışmanın konusu da 'Sosyal Medyanın Denetimi' olarak belirlendi.

Özderin Avukatlık Bürosu'nun Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliğiyle bu yıl 10'uncusunu düzenlediği ve Avukat Mesut Özderin'in babasının adını alan Hasan Özderin Makale Yarışması ödül töreni, dijital ortamda yapıldı. Zoom üzerinden yapılan törene çok sayıda izleyici ile Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez, AÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sultan Tahmazoğlu Üzeltürk, jüri üyeleri ve derece alan öğrenciler katıldı.

Yarışmanın kurucularından Av. Mesut Özderin, jürinin Prof. Dr. Faruk Turhan, Yargıtay Ceza Genel Kurul Üyesi Fatih Akdoğan ve Av. Naim Karakaya'dan oluştuğunu söyledi. Başarılı insanların ortak özelliğinin çok çalışmaları olduğunu belirten Özderin, "O nedenle hedefiniz saygınlık ve onur ise bunu sağlamak için yapılacak tek şey de çalışmaktır. Zira sınıf geçmenin değil, bilgili olmanın, mezun olmanın değil, kültürlü olmanın, etik değerlere sahip çıkmanın önemli olduğuna inanıyoruz" dedi.

Bu yarışma ile farkındalılığı olan gençlerin çalışmalarını ödüllendirmeyi ve yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını kaydeden Mesut Özderin, şöyle konuştu:

"İlk yarışmamızda dereceye giren arkadaşlarımızın şu anda 10 yıllık hukukçu olduğunu düşünürsek, oldukça uzun bir mesafe kat ettik. Geldiğimiz yerde, birçok hukuk fakültesinin bizden sonra, bizi örnek alarak benzer yarışmalar düzenlemeleri bizim için mutluluktur. Dereceye giren makalelerin hakemli dergilerde yayınlandığını görmek bizim için mutluluktur. Bu nedenlerle göğsümüzü gererek ve tekraren söylemek istiyorum ki 'başardık'. Genç hukukçuların geleceğin Türkiye'sinde olan önemine inançla, her ne şekilde olursa olsun bizimle beraber olan herkese sonsuz şükran duygularımı iletirken, öğütleri ile sözleri ile her daim bizimle olan babam Hasan Özderin'i rahmetle anıyorum."

Yapılan konuşmalar sonucunda yarışmanın birincisi Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Taha Yücel, ikincisi Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Hurşit Berkay Çalışkan ve üçüncüsü Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Emre Çelikel'e ödülleri ve plaketleri de sanal olarak takdim edildi. Öğrencilerin teşekkür konuşmalarını yapmaları ve gelecek yıla dair temennilerin iletilmesiyle 10. Hasan Özderin Makale Yarışması Ödül Töreni sona erdi.

Gelecek yıl yapılacak 11'inci yarışmanın konusu da 'Sosyal Medyanın Denetimi' olarak belirlendi ve afişi tanıtıldı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kepezli cimnastikçiler turnuvaya hazırlanıyor