Manavgat'ta Kur'an Okuma Yarışması

Manavgat'ta Kur'an Okuma Yarışması

20 Nisan 2019, Cumartesi 10:37
A A
Manavgat'ta Kur'an Okuma Yarışması

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - TÜRKİYE Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından 2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzenlenen Erkek Din Görevlileri Arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Antalya etabı Manavgat'ta gerçekleştirildi.

Manavgat Külliye Camii'nde düzenlenen ve Antalya'nın ilçelerinden, ilçe birincisi olarak asıl, vekil ve sözleşmeli imam- hatip, müezzin, kayyım ve Kur'an Kursu öğreticilerinin katıldığı Antalya yarışmasının jüri üyeliklerini Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, Aksu Müftüsü Mehmet Ceylan, Şube Müdürü Mustafa Güner ve vaiz Bilal Artuç yaptı.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda güzel okuma (eda), tecvit, terennüm (makam) ve meal üzerinden yapılan değerlendirme sonunda Manavgat Oymapınar Mahallesi Baraj Camii imam hatibi Salih Taşdemir 94.20 puanla birinci olurken, Muratpaşa'dan katılan Ali Akkaya 92.60 puanla ikinci, Finike'den katılan Ensar Arslan ise 87.00 puanla üçüncü oldu. Antalya İl Birincisi olan Taşdemir 19 Haziran 2019 tarihinde Antalya'nın Kepez ilçesinde yapılacak olan ve Aydın, Antalya, Uşak, Manisa, Isparta, İzmir, Burdur, Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar il birincilerinin katılacağı bölge yarışmasında Antalya'yı temsil edecek. Bölge Birinciliği yarışmasında birinci olan yarışmacı ise 10 bölgeden katılacak olan yarışmacılarla birlikte 29 Eylül 2019 tarihinde İzmir'de düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak.

Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, "Diyanet İşleri Başkanlığımız personelin kendini mesleki ve kişisel yönden geliştirmesini, planlı çalışma alışkanlığı kazanmasını, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevini cesaretle icra etmesini ve hizmet süresince kendisine güven duymalarını sağlamak amacıyla böylesine bir yarışmayı düzenlemiştir. Bu yarışmalarda dereceye giren personelimiz daha sonra uluslararası yarışmalarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etme hakkına da ulaşacak ümidini taşıyoruz. Yarışmaya katılan personellerimizi tebrik ederken, dereceye giren imam- hatip, müezzin- kayyım ve öğreticilerimizi kutlar, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Harçlıklarını Yemen'deki çocuklara bağışladılar