Manuş Baba hayranlarını coşturdu

Manuş Baba hayranlarını coşturdu

Manuş Baba hayranlarını coşturdu

30 Aralık 2019, Pazartesi 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, düzenlenen Manuş Baba konserini binlerce kişi izledi.
Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98'nci yıl dönümü çerçevesinde Tarsus Belediyesi tarafından 5 gün süren kutlama etkinlikleri Manuş Baba konseri ile son buldu. Spor Salonu’nda düzenlenen konsere binlerce kişi akın etti. Konser öncesi Cemre Sanat Merkezi öğrencileri sergiledikleri bale ve modern dans gösterileri ile büyük beğeni topladı. Daha sonra sahne alan Manuş Baba Tarsuslulara unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri izleyen binlerce kişi ünlü sanatçının seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik etti.
Etkinliğin ilerleyen saatlerinde, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi edilmesinin ardından taburcu olan Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın konsere katılması coşkuyu artırdı. Sahneye çıkarak halka seslenen Başkan Bozdoğan 'Nerde kalmıştık Tarsus?' diye sorunca coşku doruğa ulaştı. Başkan Bozdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Güzel sesleriyle çoğumuzun yüreğini dağlayan memleketimizin sanatçılarını en iyi yerlere getirmek boynumuzun borcu olsun. Değerli hemşerilerim hastaneye götürdüklerinde iki defa üst üste anjiyo yapıldı ve iki tane stent taktılar. Ama 10 tane de stent taksalar yazdığımız destanı mutlaka devam ettireceğiz bundan emin olun. Tarsus’u düşman işgalinden kurtaran kahramanlarımızın verdikleri mücadeleyi biliyorsunuz. Ama herkes bilsin ki, Tarsus’un ikinci kurtuluş tarihi de 31 Mart’tır. Bu anlamlı günde başta Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Bozdoğan, günün anısına Manuş Baba’ya çiçek ve Nusret Mayın Gemisi maketi hediye etti.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder